moi!!
Toivon että täältä löytyisi apua sillä epäilen pienesti olevani raskaana. Aamulla melko usein huonoa oloa semmosta että melkekn oksennan, illastakin saattaa joskus olla, raudan makua ilmenee suussa melko usein. Kaikki ruuat ja herkut ällöttää vaikka ennen oisin pitänytkin, voinko ola paksuna?
raskaustestejä en ainakaan löytänyt tästä lähikaupoista, entä r-kioski? Apteekissa oli vain jotain yli 10e testejä enkä haluaisi paljon maksaa... Mielellää max 5e, oisko ehotuksia? (:
raskaustestien hinnat
10
561
Vastaukset 10
- hymytys
Kuinka vanha oot??
- raskaana(ko)?
olen 17 vuotias eli ala ikäinen vielä... Ja raskauslaskureiden mukaan olisin 6vk... Vessassakin ravaan paljon enemmän mitä normisti. Täälä 2 eri apteekissa vain vähä alle 20e hintasia digitaalisia mutta haluisin liuskan :o
- 2321
No on kyllä outoa jos siellä ei apteekissa muunlaisia testejä ole kuin digitaalisia, kysäseppäs vaikka kassalta.. tai sitten mene käymään terkkarilla nii saat siellä tehdä testin :)
- raskaana(ko)?
kysyin kassalta eikä muita ollut kuin 2 eri clierl bluta (en osaa kirjoittaa oikein xD). Itsekkin ihmettelin sitä mutta onko kelläään kokemusta että löytyisikö vaikka lidlistä? (:
- Terkkariin
Tietääkseni raskaustestejä myydään vain apteekeissa.
Kannattaa soittaa oman paikkakuntasi terveyskeskukseen ja kysyä josko pääsisit ilmaiseen testiin (itse pääsin aikoinani). Verikoe on ehdottomasti varmin tapa. - raskaustestit
myydään ärrällä liuskatestejä, ja monissa ruokakaupoissakin.. ainakin meiltä päin löytyy k-marketista ja sitten citymarketista.. ärrän testin maksaa muistaakseni jotain 5-6 euroa, siinä on kaksi yhdessä paketissa
- .........
Kyllä apteekistakin saa 5 euron testejä.
K-kaupat (isot) ainakin myy. - k-testit
k kaupiossa myydään tikkuja 4 € ja liuskat joita on kaksi paketissa, maksaa 3€
- höhhö222
"kuin 2 eri clierl bluta (en osaa kirjoittaa oikein xD)"
c'moon ei 17-vuotias kirjoita noin :DD provo.- ????????????????????
...ja vanha sellainen. Miksi piti nostaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1061075Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137804Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197730Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47697Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!29666- 67661
- 47620
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530