Niin, otsikossahan kysymys jo tulikin, ja jos on, niin millaista?
Onko Puumalassa yöelämää?
14
770
Vastaukset
- Sinkkonen yöllä
Tämmöistä tää on ollut jo vuosia, enimmäkseen nukutaan öisin, mutta joskus joku herää yöllä vessaan, siitä sitten puhutaan kaupassa.
- paikk
Onko Puumalassa yleensä elämää? talvi näyttää tosi kurjalle
- tipsu liina
EI ja EI , eihän siellä asu kun eläkeläisiä ja sossu pummeja. Niin ja sitten niitä ketkä ovat jostain erehtyneet sinne muuttamaan kun on mukamas niin kaunis paikka. Ihan kuoleman kielissä koko pitäjä, pois kaikki sieltä haluaisivat, mutta eihän mikään kaupunki niitä ota.
- Rauhaa00000
tipsu liina kirjoitti:
EI ja EI , eihän siellä asu kun eläkeläisiä ja sossu pummeja. Niin ja sitten niitä ketkä ovat jostain erehtyneet sinne muuttamaan kun on mukamas niin kaunis paikka. Ihan kuoleman kielissä koko pitäjä, pois kaikki sieltä haluaisivat, mutta eihän mikään kaupunki niitä ota.
On todellakin yöelämää, ainakin talvisin kun kuuntelee Keskitalossa asuvan lihavan naisen jatkuvaa yskintää.Nyt on onneksi ollut harvinaisen ihanaa hiljaisuutta.Onkohan se poistettu asumaan metsän keskelle, ihmisiä häiritsemästä?
- Vaarin housut
Viime kesänä vielä oli yöelämää, mutta syksyllä joutui muuttamaan vanhainkotiin. ;)
- yöeläin
Viime yönä näin kaksi jänistä..
- marja*liisa
Viime yönä näin kaksi p*nistä..
- mikäihmeenpuumala???
mitä himpuraa puumalalaiset tekee eteläsavon palstalla, eihän se edes ole täällä, menkää sinne pohjoiskarjala-palstalle vai minne kuuluttekin
ja ei kyllä ole puumalassa elämää, joku kuppakylä se on kuitenkin - kemmakka 2013
ei siellä kyllä elämää ole. Mitä nyt aamuposti ja maitotilan aamulypsylle menijät. Muuten 100% kuollut kylä.
kesällä vähän herää mutta sitten onkin jo syksy.- hassu 878787
Ei todellakaan minkään sortin elämää, kuollut koko paikka.Ihme että enää on edes kartalla.Onneksi en siellä asu,voisin itsekin muuttua muumioksi.
- arvo4
Puumalan ravintolat todella heikkotasoisia? Pitääkö paikkansa? Ruuat suoraan pakastimesta / mikrosta ja tarjoillaan asiakkaalle kylmänä. Ehkä sittenkin s-ryhmälle oma ravintola Puumalaankin?
- Maistuu kyllä
Hovissa hyvä ruoka. Virrassa huono ruoka.
- Tahvo
Ei oo tiälä ennee yöelämee. Se muutti viime kuussa Mikkeliin jonnii linja-autonkulettajan kaksijoon.
- Maha mouruvaa
On elämee on. Justiisa tulin ulkohuussista ja kuulin että joku ajo mopolla kylältä päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115157Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493352Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle883132Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku382558- 811827
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411560450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1221515Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311266Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1191169- 161129