Miten kummassa sama toimitusjohtaja saa edelleen jatkaa virassaan kun firma tekee edelleen tappioa? En usko että se paranee työntekijöitä vähentämällä. Mielestäni johto vaihtoon niin koko firman tilanne paranee ja siinä samassa ehkä maine..
Palin irtisanomiset??
auton omistaja
6190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olet täysin väärässä. Sieltä lähtee nyt pahimmat valohoidon antajat.
et taida tietää mistä puhut??
Etkä sinä kenelle puhut.
No tuota sehän osuuskauppa osti autohuoltotoimintaa harjoittavan Karlan. Ei mikään ihme että Palinilta vastaavasti hommia alkaa siirtyä jonkin verran Karlalle. Ja väkeä vähennetään. Vastaavasti AKrla varmaan pestaa lisää... Eikä firmojen johtajia nyt eikä tulevaisuudessa vaihdeta sen perusteella mikä tulos on samanlaisia käkikelloja on uudet ei parane vaihtamalla. Työntekijöitä irtisanotaan kunnes firmat alkaa tuottaa tarpeeksi tai sitten firma ajetaan alas ja perustetaan uutta tai ostetaan uusi vastaava ja kierto jatkuu. Toimintatavat pysyy samoina niin kauan kuin on samat ihmiset alalla vai oletko esim. itsestäsi huomannut että pystyt muuttumaan?
Niinpä, ei ne muutu. täytyy olla sota tai täysi kaaos että ihminen muuttuu ja siltikin se palaa tilaisuuden tullen helposti entiseen.
Käsitykseni mukaan Karla ja Palin ovat täysin samaa firmaa? saa korjata jos olen väärässä.
Niin ovat, molemmat ovat osuuskaupan.