Porukka kahtiajakautunut ja riitaisa! Hyvkin pyyhkii... huh huijaa! Lukekaa päivän llkka!
seinäjoen persuissa kiehuu
repeilee pahasti
1386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Saisiko linki Ilkan juttuun
http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/hongiston-ja-avustajan-suhteen-laatua-puidaan-karajaoikeudessa-1.1317287
Miksi persujen pervoilusta ei saa puhua? Pitihän kokoomuksen Ilkka Kanervankin luopua jopa arvostetusta ulkoministerin pestistään pelkkien tekstiviestien vuoksi. Onko soinisteilla ihan omat suvakkilaiit niin, että he saavat vapaasti huseerata miten tahtoo??
E-P alueella on yksinvaltias piiri. Naisia ei ole yhtään koko piirin hallitukseesa.
Jäsenistä puuttuu tasa-arvo ei varsinaisena jäsenenä yhtään naista.
Ne kuulemma äijä porukoissa touhuilee kaikki..
Taitaa olla kirjoittajan aivonystyrät jäässä. Jokainen paikallisyhdityshän on päättänyt itsenäisesti oman edustajansa piirihallitukseen. Mistähän sontiaspesästä tuollainenkin tietämättömyyden huippuviesti on peräisin?
TÄHÄN HESARIN JA YLEN VIHERPUNIKIT EIVÄT PUUTTU ROTUETSINNÖISSÄÄN (tee hyvä uudenvuoden lupaus,
älä uudista Pentikäisen Hesarin paperilehteä vuodeksi 2013)
Ruben Stiller ottaa esiin rotuargumentin halventamalla
valkoisia
http://laurihrk.puheenvuoro.uusisuomi.fi/130838-ruben-stiller-haluaa-suomalaisten-muuttuvan-tummemmiksi
Rotupohjainen mielikuvien luonti on siis sallittua silloin, kun mielikuva pyrkii esittämään vaaleamman ihon huonommassa valossa.
Koittakaapas esittää valtakunnan mediassa toive siitä, että tulevaisuudessa täällä oltaisiin entistä vaaleampia ja mieleltään iloisempia tai lainkuuliasempia tai työteliäämpiä tai ihan mitä vaan.
Pentikäisen Pravda hyökkää tohtori Jussi Niinistöä vastaan
Jussi Niinistö puolustaa Suomen puolustusvoimia valiokunnan
puheenjohtajana
Kannattaa todella harkita, tilaako 2013 vielä Pentikäsen Pravdan
eli Hesarin
http://jussiniinisto.fi/index.php/2013/01/linja-pitaa/
Helsingin Sanomien pääkirjoitustoimittaja Kari Huhta on tämänpäiväisessä kolumnissaan Puolustuspolitiikka liikkuu sittenkin ottanut maalitaulukseen minut. Mikäs siinä. Kärjistäen ilmaistuna: kun “Pravda” haukkuu, tietää että linja on oikea.
Näin toimittaja Huhta aloittaa kolumninsa:
“Voihan olla, että maailman puolustuspolitiikan viisaus on keskittynyt Suomeen ja täällä vielä perussuomalaisten kansanedustajan Jussi Niinistön korvien väliin. Silloin olisi ymmärrettävää, että suomalaisissa kommenteissa muiden puolustusratkaisut ovat usein vääriä ja Ruotsin jopa hieman naurettavia.”
Naljailu sallittakoon.
Perussuomalaisten kaltainen puolue etenee myös Englannissa nyt
UK Independent Party UKIP
http://www.guardian.co.uk/politics/2012/nov/30/nigel-farage-ukip-third-party
Nigel Farage: Ukip is now Britain's third partyParty leader sees breakthrough in Rotherham, Middlesbrough and Croydon North byelection results, as Lib Dems slump
Timo ja Nigel
http://timosoini.fi/wp-content/uploads/2011/02/EFD_webiin.jpg
UKIPIN PUOLUEJOHTAJA NIGEL FARAGE ONNITTELEE
LÄMPIMÄSTI PERUSSUOMALAISIA
http://www.youtube.com/watch?v=Z1rIhRK8i9E
Nigel Farage congratulates Timo and the True Finns
http://www.iltasanomat.fi/vaalit2011/art-1288383721534.html
Soini puhuu UKIP-puolueen puoluekokouksessa Birminghamissa
http://www.youtube.com/watch?v=cl5PviXNRyk
SOINI PÄÄMINISTERIKSI
SUOMI EROON EUROSTA
PERUSSUOMALAISISTA SUURIN EU-PARLAMENTTIPUOLUE 2014
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013012416596445_uu.shtml
Perussuomalaiset Nuoret on asettunut tukemaan puolueen puheenjohtajaa Timo Soinia, joka kirjoitti blogissaan, että hän esittäisi kansanäänestyksen järjestämistä Suomessa, jos hän olisi pääministeri.
Kirjoituksellaan Soini peesasi Iso-Britannian pääministeri David Cameronia, joka lupasi keskiviikkona pitämässään puheessaan järjestävänsä kansanäänestyksen maan EU- jäsenyydestä vuosien 2015-2017 aikana, jos on itse vielä tuolloin vallassa.
Perussuomalaiset Nuoret ilmoitti tänään vaativansa Suomen eroa Euroopan unionista ja yhteisvaluutta eurosta. Perussuomalaiset nuoret vaatii aiheesta myös kansanäänestystä, joka olisi suoritettava vuonna 2016.
Ja naisia turpiin. Persut ovat raiskareita ja naistenhakkaajia paapova puolue.
Annetaan naisten olla, mutta työttömät työleireille !!!
Miksi juuri "puoluesihteeri" Ossin piirissä riidellään kaikkein eniten ja halveksitaan (jopa lätytetään naisia) suorastaan armotta?? Tästäkö hyvästä jotkut persuäijät tahtovat Ossin vieläkin jatkavan??
"Opit" levinneet jo muuallekin??
http://olavimaenpaa.vuodatus.net/blog/2630920/perussuomalainen-satu-naisenhakkauksesta-ym-/