Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kyllä on hauskaa ja läpinäkyvää

Kyllä se niin sanottu rehellinen arvonta ja sattumanvaraisesti tulevat numerot näkyvät niin selvästi kuin ikinä voi ja ilmeisesti näitä palstoja myös luetaan.

Eilen päivällä kaikki 60 sarjan numerot jäivät tulematta kokonaan ja toissapäiväisestäkin ilta-arvonnasta ne puuttuivat 2 lukuunottamatta. Mutta- nythän sieltä yht´äkkiä pamahti koko liuta ja peräti 6 peräkkäin ja palloilla. Hoh hoh, voiko enää selvempää olla. Numero 2 on hukkunut kokonaan ja nyt ei sitten niitä samoja ollut kuin 2 vaikka tähän asti niitä on ollut joka arvonnassa pilvin pimein eli ovat kyllä tietoisia, mitä täällä kirjoitetaan ja palautteet ovat menneet ilmeisesti perille asti.

Pitäisi pestautua toimittajaksi johonkin lehteen niin kyllä juttua riittäisi.
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

"Pitäisi pestautua toimittajaksi johonkin lehteen niin kyllä juttua riittäisi."

No ihan varmasti riittäisi. Nauraisivat pitkään siellä lehden toimituksessa kun
muistelisivat toimittajaa joka sai kenkää ekan jutun jälkeen:))

Äänestä

No, ootkos ihan varma, moni vois vaikka kiitellä.

Äänestä

Kahtotaanpas nyt päivällä miten samat 60-sarjan numerot sijoittuvat, tietokone kyllä näyttää, on sellaisia rivejä pelattu. Jos ei ole 60-sarja jatkaa taas päivällä ja jos on niin niistä tulee 2-tai 3 joko samoja tai vierestä.

Äänestä

Ihmisen typeryys on rajaton näköjään. Jos on samoja numeroita, valitat että on huijausta. Jos ei olekaan samoja numeroita, väität huijausta. Jos jotain numeroa (2) ei tule (kun arvotaan 20 70:stä), väität huijausta.
Koita nyt tajuta että kun arvotaan 20 numeroa 70:stä, jää 50 numeroa arpomatta. Se että typerät rivisi ei voita, todistaa vain sen että sulla ei ole erityisen hyvä tuuri ollut.
Pistä seuraavalle kierroksella 7 kymppikenoa, ekaan 1-10, tokaan 11-20 jne. Sitten on "huijarit" pulassa kun jonkun "sarjan" poistaminen ei enää auta sun huijaamisessa.

Typerys.

Äänestä

Voi tyhmyyden sinisilmäisyys! Voiks joku vielä olla noin ? ja puolustaa....

Äänestä

Satunnaisuus ei millään tavalla tarkoita, että jotain pitäisi ilmaantua säännöllisesti ollakseen satunnaista. Satunnaisuus on yhtä kuin kaottisuus, ei ennustettavuutta. Mikään matemaattinen laki ei kiellä kaikkia 60 sarjan numeroita olemasta ilmaantumatta. Eikä sen puoleen ilmaantumistakaan. Oikea kenorivi on täysin vääjäämättä ja väistämättä oleva joku päivä 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.. kunhan tarpeeksi arvontoja jauhetaan. Mitä itkua meinaatte pitää, kun se rivi arvotaan ? Se voi olla huomenna, se voi olla miljoonan vuoden päästä, mutta se arvotaan väistämättä vääjäämättä. Yhtälailla väistämättä ja vääjäämättä jää sun päitä edestä ja takaa , sekä 60 sarjan numeroita tulematta. Itke ja tyydy siihen, älä kuitenkaan vaan tuu kertomaan että ymmärrät satunnaisuutta. Kenoarvontojen otanta on surkean, mitättömän pieni siihen nähden kuinka monta erilaista kombinaatiota on mahdollista arpoa. Sun elinikä ei riitä kaikkia näkemään.

Äänestä

Onko Veikkaus tai joku muu taho maksanut Sinulle kun noin kovasti puolustelet etkä halua nähdä totuutta.

Äänestä
  • mm. luonnontieteet, laskutaito, täysjärkisyys ja päättelykyky maksaa mulle palkkaa.

    Äänestä

huijausta on ja tässä todiste:
valitsin 10 numeroa 70stä numerosta ja vain 2 osumaa.....
Eli miksei loput 8 numeroa tulleet arvotuiksi? Aivan selvää pässin liha-huijausta!

Äänestä

Jos joku väittää, että rivit ei oo tekemällä tehtyjä eikä pelatut rivit vaikuta niin täytyy olla.......... ja paljon.

Äänestä
  • Jos joku (eli sinä) jaksaa taivastella viikosta toiseen sitä ettei omat rivit osu ja vierestä vetää ja sarjat puuttuu ja samoja numeroita tulee ja blaa blaa blaa, ja luulee että selityksenä on veikkauksen salaliitto, niin on todella ....
    Tutustu niihin voittotodennäköisyyksiin ja Veikkauksen voittokertoimiin ja siihen että pelin palautusprosentti on 45-65. Ja mieti sitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luettu on kirjoitti:

Kyllä se niin sanottu rehellinen arvonta ja sattumanvaraisesti tulevat numerot näkyvät niin selvästi kuin ikinä voi ja ilmeisesti näitä palstoja myös luetaan.

Eilen päivällä kaikki 60 sarjan numerot jäivät tulematta kokonaan ja toissapäiväisestäkin ilta-arvonnasta ne puuttuivat 2 lukuunottamatta. Mutta- nythän sieltä yht´äkkiä pamahti koko liuta ja peräti 6 peräkkäin ja palloilla. Hoh hoh, voiko enää selvempää olla. Numero 2 on hukkunut kokonaan ja nyt ei sitten niitä samoja ollut kuin 2 vaikka tähän asti niitä on ollut joka arvonnassa pilvin pimein eli ovat kyllä tietoisia, mitä täällä kirjoitetaan ja palautteet ovat menneet ilmeisesti perille asti.

Pitäisi pestautua toimittajaksi johonkin lehteen niin kyllä juttua riittäisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu