Sain V70 2007:n näyttöön ilmoituksen "Öljy vähissä". Öljyä oli mittatikun mukaan aivan normaalisti. Googlasin netistä tätä ilmoitusta ja sieltä löytyi pari vastaavaa tapausta. Näissä oli vastauksena arvelu, että öljypohjassa oleva anturi antaa väärää tietoa.
Onko tällä palstalla kellään tarkempaa tietoa tämän anturin paikasta, irroitettavuudesta, puhdistettavuudesta tai mahdollisesta uusimisesta? Usein sähköviat ovat myös huonon liittimen aiheuttamia.
Odottelen viisaita neuvojanne!
Öljy vähissä -ilmoitus
Flatus Vetus
1
5756
Vastaukset 1
- seuraa hetki
Minulla samanlainen tapaus viime talvelta. Kerran tietokonen ilmoitti vähäisestä öljystä vvaikka öljyn pinta oli normaalissa. Toista kertaa ilmoitusta ei ole tullut.
2009 T5.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7091763Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss273921- 67867
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö110681- 32591
- 88557
- 32550
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E61549- 42532
- 37520