Kepun Juha Sipilän vuositulot ovat yli 3 miljoonaa euroa. Mistä tulee? Tyhjäntoimittamisesta ja kaikki veronmaksajien taskusta.
Pitäisi antaa edes miljoona tuosta vähävaraisille.
Pitäisi antaa edes miljoona tuosta vähävaraisille.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
3 miljardia euroa ne on.
Tai`at olla " pilkunnussija "
http://cdn.nudevector.com/t/231/545/3-1.jpg
Kekkosen aikaiselle demari vaarille katseltavaa
Pitääkö kapin maksaa 2x lippu aina ?
ansiosidonnaista työttömyyspalkkiota?
Saa...saa..
Kolme miljardia. 3,000,000,000
Meillä keskustassa asiat hyvällä mallilla.
Tule sinäkin keskustaan, hakemaan leipää..
Osmo vaatii heti 3 miljardin palkkaa alemmas.
painaa taas shaissea porukalla?
muuhunhan ei kyvyt riitä? ai niin, onhan ne eteviä sossun kuppaajia...
Sipilä vaatii työntekijöiden palkkojen alentamista ja samaan aikaan itse vetää 3 miljoonan euron tuloja. Onko ristiriitaa?
lallattaa tyhmyyksissään täyttäpaskaa??
Sipilän tavoitteena on heikentään työntekijöiden työehtoja ja mm. alentaa heidän palkkaansa. Sipilä on myös tehnyt aloitteita eduskunnassa, jotka lisäisivät hänen omien yrityksiensä valtiontukia.
Sipilä edustaa uushäikäilemätöntä kepulaista näkemystä. On toki hyvä, että hän on rehellisesti tullut ulos aloitteineen. Näin äänestäjät voivat niitä arvioida.
melko kallista
Sipilä onkin hieno mies, keskusta on fiksujen ja kadehdittujen miesten puolue, on oikea herras mies, puolue on täynnä osaajia, olen ottanut jäsenkirjan, saa äänestää kokouksissa, ei tulisi mieleenkään muut puolueet.
Sipilä ahne päskiäinen. Voisi antaa miljoonansa köyhille. Erosin puolueesta ton tyypin takia.
Kun Sipilä töräyttelee, Kepun kannatus putoaa kuin kivi.
sipilä maksaa tuloistaan verot ei siinä sen kummempaa. katsokaapa noita pääkonnia kuten ihalainen soini sasi jne. vuosikymmenten ajan ovat nauttineet MAKSAMASTAMME korkeasta satojen tuhansien vuosipalkasta ja verottomista eduista, joten omaisuutta on takuulla miljoonien edestä. silti verotettava pääomatulo on aina vuodesta toiseen pyöreä nolla. ovat siis täysin toistaitoisia hoitamaan edes omaa talouttaan tai sitten pitelevät keräämiään miljoonia veroparatiisien suojissa eipä ihme että Timo Soinikin kannattaa salasia hallintarekistereitä joiden vuoksi suomi menettä 10-20 miljardia verotuloja vuosittain
Sipilän firmat ovat saaneet enemmän tukia yhteiskunnalta kuin maksavat veroja. Jas kaikki suomalaiset olisivat samanlaisia tukiaispummeja ja huijareita kuin Sipilä olisi suomi mennyt jo ajat sitten konkurssiin.
höp höp vanhasen ahon jne miljoona omaisuudet eivät tuota mitään hyötyä suomelle veroparatiissa ovat paljonko lie miljardööri sipilällä palmun alla rahaa aika paljon epäilen pääomien sätkynykkeja ovat
Miljönääri ei ymmärrä tavallisen kansalaisen arjesta yhtään mitään.