Koulukyydit Paraisilla Taxi Ingeliuksen hoitamana!!!

pettynyt koulukyytin

Onko muilla huonoja kokemuksia Ingeliuksen hoitamista koulukyydeistä?
Ingeliuksella täysin omat aikataulut, tulee miten sattuu ja lähtee ilman kyytiläistä ennen sovittua aikaa.
Kertokaa omat kokemukset niin ehkä saadaan Paraisille palveleva ja turvallinen (taksi) koulukyyti kaikille koululaisille!

6

791

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En ihmettele.

      Lapsia kuljettajina ainakin! Eräskin ruokakuljettaja tyttö kaahasi Ingeliuksen pienellä vihreällä autolla kaveri kyydissä ilta-aikaan lasten leikkikentän luistinradalla.No...onhan se mukavaa vetää ympyrää jääkentällä..Ingeliuksen tarrat kyljissä.

    • Suhari taxin

      Kävelkööt kakarasi kouluun tai tilaa ja myös maksa itse pentusi kyydit!

      • sikisit saaressa

        Juoppohullu taksikuski sekosi. Vain apinan tasoiset dorkat ovat taksikuskeina, kuten sinustakin ilmenee.


    • äiti 40

      Paraisilla on "Villilännen" meiniki teillä. Koulukyytejä ajavat taksikuskit ovat surkeita, ajavat koulun aluella ylinopeutta, vaikka saavat huomautuksia, mikään ei auta.

      • Sydärit

        Sekin lihava eläkeläismies joka joutui sairauseläkkeelle bussinkuljettajan työstä pian kaksikymmentä vuotta sitten,istuu yhä välillä Rindellin pikkulinjurin puikoissa koulukyytikilpi katolla.Tuuraa vaimoansa siinä.


    • Luntmarkki

      Tässä eräs omakohtainen kokemus vuosikymmenten takaa ja Paraisilta: jotkut lapset eivät olleet ajoissa sovituissa paikossa, nukkuvat pommiin, eivät 'muistaneet' tulla, vaikka koulutaxi odotti jne. Useimmat lapset olivat tunnollisia, mutta jos joukkoon sattui yksikin myöhästelijä, voi sotki monen kiltin koululaisen kouluaamut. Niin kävi itselleni lapsena, kun Muddaisissa asuimme.

      Se niistä kuskiuen 'omista' aikatauluista ainakin silloin. Oletko antanut suoraa palautetta ko. firmalle? Kannattaa kokeilla mieluummin sitä, kun täällä lietsoa pahaa verta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      29
      1879
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      162
      1844
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      364
      1646
    4. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      150
      1247
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      215
      1199
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1138
    7. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      12
      1081
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      7
      1032
    9. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      1005
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      82
      991
    Aihe