Toimii parhaiten Suomen tulevaisuuden puolesta
Pystyy yhteistyöhön muiden puolueiden kanssa
Puolueessa arvostetaan niin nuoria kuin vanhempiakin
Kokoomus toimiin yksilön puolesta
Kokoomus ei ole etujärjestöpuolue
Kokoomus on sinivalkoinen isänmaallinen puolue
http://www.kokoomus.fi/assets/kansallinen-kokoomus-saannot-2012.pdf
Pystyy yhteistyöhön muiden puolueiden kanssa
Puolueessa arvostetaan niin nuoria kuin vanhempiakin
Kokoomus toimiin yksilön puolesta
Kokoomus ei ole etujärjestöpuolue
Kokoomus on sinivalkoinen isänmaallinen puolue
http://www.kokoomus.fi/assets/kansallinen-kokoomus-saannot-2012.pdf
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oikein
Väärentäjä, varas, rattijuoppo, pahoinpitelijä, lahjustenottaja, kuolemantuottaja ....
Ja näin kokoomuksen kakkoseen pökkivät hilipiltapit spämmäävät taas palstalla. No hehän jopa ejakuloivat kun lukevat puolueensa taustalla olevia aatteita:
Kokoomuksen aatteessa yhdistyvät vapaus ahnehtia, vastuuttomasti ja demokratiaa halveksien.
Kokoomus pyrkii mahdollisuuksien jakamiseen vain sisäpiirissä, hyväveli- ja vapaamuurari-verkostoissa.
Keskeistä toimintaa on myös kantaa rahaa esim.Kreikkaan ja rahan ottamista vastuuttomasti omiin tarkoituksiin .
Kokoomus vastustaa aktiivisesti demokratian kehittämistä ja pyrkii estämään köyhien kansalaisten osallistumista yhteiskunnalliseen päätöksentekoon.
Kokoomus vastustaa aktiivisesti avoimuutta ja edistää harmaata taloutta.
Kokoomus korostaa myös korruption positiivista merkitystä.
.
Toimii parhaiten Suomen tulevaisuuden puolesta. SATAAN VUOTEEN EI OO TOIMINNU. LAHTASI SUOMALAISIA TÄÄLLÄPOHJANTÄHDEN ALLA.
Pystyy yhteistyöhön muiden puolueiden kanssa PYSTYY TODELLA ANTAA SATASEN KÖYHILLE JA OTTAA 200 TAKAISIN
Puolueessa arvostetaan niin nuoria kuin vanhempiakin SAULI SHUBAK JOUTU HETI PANNAAN VAIKKA OLI OMIA. LAPSI PERHEET MAKSAA SUOMEN ÖKY ELÄKELLÄISTEN ELÄKKEET . KUN STX NEUVOTTELULUONTOISET URAKAT MENEE AINA SIVU SUUN TOLLOJEN TAKIA
Kokoomus toimiin yksilön puolesta SEN ÖKY RIKKAAN JONKA ON SAANUT ÄÄNESTÄMÄÄN ITSEÄÄN. SIKSI RKP:N YKSILÖ ON HELPPO NAKKI PELKÄSTÄÄN PAKKO RUOTSILLA
Kokoomus ei ole etujärjestöpuolue EI AINAKAAN OLE KÖYHILLE . KUN ISO ÖKY PALKKA JA ISO ÖKY ELÄKE MAKSETAAN KOKKARE POMOILLE .NÄIHIN TALKOISIIN JOUTUU KOKO KANSA ELI KANSA ON MUKANA.
Kokoomus on sinivalkoinen isänmaallinen puolue JONKA SE MYY VENÄLÄISILLE JA EU:LLE SAADAKSEEN KEHUSKELLA VEROPARATIISISAARILLA OLLENSA JOSKUS SINIVALKOINEN