Soini ennusti.Hallitus kaatuu sisäisiin riitoihin

Kuka tässä nyt on kaatumassa niihin sisäisiin riitoihin?
1476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kenen kanssa Soini mahtaa mennä hallitukseen?
Markka takaisin, Eu maille ei takauksia ym. ym.
Kepun kanssa on sukset ristissä, myös Rkp on anti, Demarit ja vasemmisto ei käy ja Kokoomus kannattaa Eu maiden tukemista.
Persujen pitää saada vähintään 101 kansanedustajaa, että Soinista tulee ministeri ja Audin takapenkki aukeaa.

Äänestä

  • "Persujen pitää saada vähintään 101 kansanedustajaa"

    Miksi se ei olisi mahdollista? Miksi? Miksi?? Miksi???

    Äänestä

  • Muodostuu iso NYRKKI kirjoitti:

    "Persujen pitää saada vähintään 101 kansanedustajaa"

    Miksi se ei olisi mahdollista? Miksi? Miksi?? Miksi???

    kuule siksi että suomalaiset eivät ole tyhmiä. ja sen sun nyrkin kanssa sinä voit mennä vemputtamaan vessaan.

    ps. mene pummi töihin ´niin kuin terho kehoittaa...

    Äänestä

  • Epäilemättä Soinin aikomuksena on perustaa hallitus yksin, sillä jos takinkääntämättömyydestä pidetään kiinni, muiden tulisi mukautua yhteishallituksessa persujen tahtoon. Joten nyt vain hankkimaan ne 101 kansanedustajaa ja eikun Soini pääministeriksi.

    Äänestä

  • kysyjä. kirjoitti:

    kuule siksi että suomalaiset eivät ole tyhmiä. ja sen sun nyrkin kanssa sinä voit mennä vemputtamaan vessaan.

    ps. mene pummi töihin ´niin kuin terho kehoittaa...

    Suomalaiset eivät ole todellakaan tyhmiä. Suomalaiset ovat oppineet muiden maiden tekemistä virheistä. Suomalaiset ovat nähneet muualla Euroopassa, mitä maahanmuutto, monikulttuurisuus, arvoliberalismi, poliittinen korrektius ja määräysvallan luovuttaminen EU:lle ovat saaneet aikaan. Siksi perussuomalaisten kannatus on kasvamassa, eikä nousulle näy loppua.

    Äänestä

  • Yksinkertaista on kirjoitti:

    Epäilemättä Soinin aikomuksena on perustaa hallitus yksin, sillä jos takinkääntämättömyydestä pidetään kiinni, muiden tulisi mukautua yhteishallituksessa persujen tahtoon. Joten nyt vain hankkimaan ne 101 kansanedustajaa ja eikun Soini pääministeriksi.

    "muiden tulisi mukautua yhteishallituksessa persujen tahtoon"

    Miksi se ei olisi mahdollista? Miksi? Miksi?? Miksi???

    Äänestä


Soini ei mene kenenkään kanssa hallitukseen koska Soini ei halua hallitukseen. Puolueessa on 4-5 eri linjaa, mikä niistä on se virallinen linja minkä Soini ajaisi hallituksessa? Nyky PerusS ei ole kelvollinen hallituspuolue.
Tämän Soini tiesi jo hallitusneuvottelujen aikana.

Nykyäänkin oppositiossa on täysi ja kokopäiväinen työ korjailla ja dementoidä älypäitten puhumiset.

(Halmesta kun pääsi eroon niin tuli kolme H-miestä tilalle. (Halla-aho, Hakkarainen ja Hirvisaari)).

Perussuomalaiset hallituksessa ajaisi Suomen hylkiövaltioksi.

Äänestä
  • Soini on taas populismin asialla, hän muka pääministeri.

    Äänestä

  • "Perussuomalaiset hallituksessa ajaisi Suomen hylkiövaltioksi."

    Vaikka koko Eurooppa muuttuisi monikulttuuriseksi tai islamilaiseksi, Suomi jää perinteisen pohjoismaiden puhtaan kansankokonaisuuden pohjalle, jos Suomen kansan enemmistö näin tahtoo, niin kuin perussuomalaiset uskovat.

    Äänestä

  • Kansankokonaisuus kirjoitti:

    "Perussuomalaiset hallituksessa ajaisi Suomen hylkiövaltioksi."

    Vaikka koko Eurooppa muuttuisi monikulttuuriseksi tai islamilaiseksi, Suomi jää perinteisen pohjoismaiden puhtaan kansankokonaisuuden pohjalle, jos Suomen kansan enemmistö näin tahtoo, niin kuin perussuomalaiset uskovat.

    ""Vaikka koko Eurooppa muuttuisi monikulttuuriseksi tai islamilaiseksi, Suomi jää perinteisen pohjoismaiden puhtaan kansankokonaisuuden pohjalle, jos Suomen kansan enemmistö näin tahtoo, niin kuin perussuomalaiset uskovat.""

    Tämäkö olisi perussuomalaisten ajama linja hallituksessa?
    Suomesta tulisi "hylkiövaltio" samalla tavalla kuin Itävallasta Jörg Haiderin aikana.

    Äänestä

  • Ja Hongisto oikeudenkäynteineen avustajansa kanssa....4 H- miestä....

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kolahti omaan n..... kirjoitti:

Kuka tässä nyt on kaatumassa niihin sisäisiin riitoihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu