Ei mitään hätää

vaan pikkuisen tässä kysäistä ohimennen, että milloin aiot kertoa mulle, että olet rakastunut minuun? Kerron kyllä sitten itse samat tunteeni sinua kohtaan.
17407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

vastailen, että luulin, että viestini olisi tullut perille ja mennyt myös jakeluun ;)

Äänestä
  • tullu, kun vaan täältä palstalta olen sen huomannut.

    Äänestä

  • Ei ole kirjoitti:

    tullu, kun vaan täältä palstalta olen sen huomannut.

    No sitten ehkä et ole Hän. Olen antanut ymmärtää asian toista kautta.

    Äänestä

huolimatta ei mitään hätää. Kerron
Rakastan Sinua

Äänestä

Kysy tuo sama livenä, vastaan heti.

Äänestä
  • sen kuulet ihan korviisi lähietäisyydeltä sillä halaan sinua

    Äänestä

  • nähdä siellä livessä

    Äänestä

en rakasta sinuakaan

Äänestä

Rakastan sinua ! tilaisuutta kertoa ei ole tullut . Ei mitään hätää , paitsi et ole vierelläni , kuuluisit olla

Äänestä

Mistä olet kuullut mun rakkaudentunnustuksen?? Tai keneltä ja koska?

Äänestä

Pikkuisen ja ohimennen? Hehheh. Ihan oikeasti en aio vuodattaa tunteitani tässä palstalla kaikkien riemuksi.

Mutta ihmettelen, että miten voit rakastaa minua kaiken sen jälkeen, mitä olet puuhaillut viime vuosina. Minulle et ole antanut vähintäkään merkkiä siitä, että olisin sinulle niin tärkeä, vai olenko ihan sokea ja tollo? Oikeasti olen ymmärtänyt olevan noin kolmas, viides tai yhdeksäskymmenes...

Kaikkien tempaustesi, linkoamisen ja mankeloinnin jälkeen voin sanoa että tunteeni ovat hukassa, tai ainakin märät ja ryppyiset. Mutta kuten sanottu, jos tilanne töissä naisrintamallasi pysyvästi muuttuu, niin voidaan keskustella tunteistakin. Tähän tarvitaan nyt pitävää ja pitkäjänteistä näyttöä puoleltasi.

Tunteissa on vaan se puoli, että ne ei tottele komentamalla eikä pyytämällä. Ne tulee, jos on tullakseen, eikä sitä voi etukäteen tietää eikä luvata. Tunteet tarvitsee hyvän ja luottamuksellisen kasvualustan, senhän toki tiedät?

Ja seuraavan kerran, tule vaikka mun huoneeseen puhumaan, tää palstaelämä on oikeasti hankalaa.

Äänestä
  • Ja vielä: on sinun tunteet minulle hyvin tärkeä asia, etkä sinä ole minulle mitenkään yhdentekevä. Tämä palstaelämä vaan on niin tasan väärä paikka ainakin minun tunteilleni. Eikö olisi parempi kelata tätä mun huoneessa tai jossain muualla kahden kesken? Huomenna?

    Äänestä

29.1.2013 klo 18:30

Äänestä
  • treffit just tuolloin :))

    Äänestä

Soita ja saat vastausta.

Äänestä

Minä en aio edes tavata häntä enää, ei pässinpää välitä minusta mitään vaikka olin hirveän sairas hirveän kauan. Minä en moisia moukkia tapaa.

Äänestä

ei koskaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mutta ajattelin kirjoitti:

vaan pikkuisen tässä kysäistä ohimennen, että milloin aiot kertoa mulle, että olet rakastunut minuun? Kerron kyllä sitten itse samat tunteeni sinua kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu