Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

9 samaa numeroa kenossa

Eilen päivällä tietokonearvonnassa ja illalla palloarvonnassa 9 samaa numeroa!!!!
Sattumaa ja todennäköisyyttä totta tosiaan. Uskokoon ken tahtoo!

Tosiaankin voittaa kun ei pelaa. 5 eurollakin jo 150 euroa kuukaudessa 1800 euroa! Aika paljon, vai mitä?
379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

9 samaa numeroa!!! ?? Ai niin, perstuntuma, mutu, esoteerinen, horoskooppi, kristallipallo ei taasKAAN kelpaa. Perustele matemaattisesti.

Äänestä

kaikki on mahdollista


http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Sama lottorivi toistui Bulgariassa viikon välein/1135249418769

joillakin käy uskoomaton munkki kun voittaa lotossa ymym

sit taas toisilla käy todella uskomattoman huono munkki esim joutuu jonku hullun ampujan uhriks esim nyt tää hyvinkään tapaus

Äänestä
  • "Matemaatikko Michail Konstantinovin mukaan saman lottorivin toistumisen todennäköisyys on yksi runsaasta neljästä miljoonasta"

    Suomalaiset Lottoaa uskoen mahdollisuuteen 1/15.000.000 ja voittajia löytyy silti aina silloin tällöin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aika paljon kirjoitti:

Eilen päivällä tietokonearvonnassa ja illalla palloarvonnassa 9 samaa numeroa!!!!
Sattumaa ja todennäköisyyttä totta tosiaan. Uskokoon ken tahtoo!

Tosiaankin voittaa kun ei pelaa. 5 eurollakin jo 150 euroa kuukaudessa 1800 euroa! Aika paljon, vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu