2 päivää ahmimista takana, ja olo on ku ilmapallolla.
Itkettää. En tiedä miten oon joutunuki takas tähä oravanpyörään. Syön koska olen läski, ja olen läski koska syön.
Olen kohta 7 vuotta sairastanut BED:iä ja bulimiaa. Alkaa voimat loppua :/
Vuosi sitten meni hetken aikaa paremmin; kävin töissä, parisuhde-ja kaverisuhteet kukoistivat ja elämässä rullas muuten vaan helvetin hyvin. Laihduin ihan huomaamattani! "Unohdin" ahmimisen ja tulin sinuiksi uuden HOIKAN kroppani kanssa.
Sitten tuli ero parisuhteesta, työt loppui ja muutin uudelle paikkakunnalle tuntematta lähes ketään. Reagoin voimakkaasti muutokseen henkisesti, aloin ahmia ja lihoin.
Nyt viimeisen vuoden aikana tullut kaikki 10kg takas.. :(
Päivästä toiseen olo on ahdistava. Olen työtön. Syön yksinäisyyteeni, ahdistukseeni ja tylsyyteeni. Mitä lihavammaksi itseni tunnen, sitä vähemmän haluan nähdä kavereita tai poistua kotoa. Mitä enemmän istun kotona turhautuneena, sitä enemmän ahmin.
Itkettää. Mä en ehkä oikeesti jaksa enää. Miten tästä voi parantua?! Se ruuanhimo on ihan käsittämätön. Oon alkanu ymmärtää narkkareita. Ruoka on mun huumeeni.
MÄ VIHAAN TÄTÄ P_A_S_K_A_A !
hatethisshit
2
347
Vastaukset 2
- bulimiccc
www.tekohymy.blogspot.fi
- sss10
Ymmärrän tunteitasi todella hyvin ja saman tyyppisistä ongelmista kärsivänä voin samastua sinuun, minkä vuoksi paha olosi tuntuu minusta kurjalta. Oletko etsinyt apua ongelmiisi? Tsekkaa esimerkiksi, onko paikkakunnolla BED:istä kärsiville ryhmää: http://oafinland.comlu.com/ .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS682063Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.14861Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52766Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43692- 43661
- 47624
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48541