MÄ VIHAAN TÄTÄ P_A_S_K_A_A !

hatethisshit

2 päivää ahmimista takana, ja olo on ku ilmapallolla.
Itkettää. En tiedä miten oon joutunuki takas tähä oravanpyörään. Syön koska olen läski, ja olen läski koska syön.

Olen kohta 7 vuotta sairastanut BED:iä ja bulimiaa. Alkaa voimat loppua :/

Vuosi sitten meni hetken aikaa paremmin; kävin töissä, parisuhde-ja kaverisuhteet kukoistivat ja elämässä rullas muuten vaan helvetin hyvin. Laihduin ihan huomaamattani! "Unohdin" ahmimisen ja tulin sinuiksi uuden HOIKAN kroppani kanssa.
Sitten tuli ero parisuhteesta, työt loppui ja muutin uudelle paikkakunnalle tuntematta lähes ketään. Reagoin voimakkaasti muutokseen henkisesti, aloin ahmia ja lihoin.
Nyt viimeisen vuoden aikana tullut kaikki 10kg takas.. :(

Päivästä toiseen olo on ahdistava. Olen työtön. Syön yksinäisyyteeni, ahdistukseeni ja tylsyyteeni. Mitä lihavammaksi itseni tunnen, sitä vähemmän haluan nähdä kavereita tai poistua kotoa. Mitä enemmän istun kotona turhautuneena, sitä enemmän ahmin.

Itkettää. Mä en ehkä oikeesti jaksa enää. Miten tästä voi parantua?! Se ruuanhimo on ihan käsittämätön. Oon alkanu ymmärtää narkkareita. Ruoka on mun huumeeni.

2

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bulimiccc

      www.tekohymy.blogspot.fi

    • sss10

      Ymmärrän tunteitasi todella hyvin ja saman tyyppisistä ongelmista kärsivänä voin samastua sinuun, minkä vuoksi paha olosi tuntuu minusta kurjalta. Oletko etsinyt apua ongelmiisi? Tsekkaa esimerkiksi, onko paikkakunnolla BED:istä kärsiville ryhmää: http://oafinland.comlu.com/ .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      206
      6405
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      83
      4832
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      112
      4653
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      12
      3059
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      98
      2812
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2245
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1737
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1654
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      60
      1651
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      54
      1471
    Aihe