Mitä ehdotatte?

KEMINMAA-poloinen on vailla hauskaa, nokkelaa ja iloista ruotsinkielistä lempinimeä. Ehdotuksia?
5110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Että ostat köyttä ja etsit vahvan oksan.

Äänestä

Miten olisi "PAAVOSTAD"

Äänestä

gölööölöörvemn.

Äänestä

Jag tycker att "ÄNGAMARK" låter som ett passande namn !!

Äänestä

Varför skulle Keminmaa behöva något svenskt namn? Det är ju fennona som får spader om det finns ett svenskt namn på en ort. Men inte vi om det bara finns ett finskt namn på en helt enspråkig ort.
Däremot så vill vi använda de svenska namn som redan finns på platser. Men det tillåts vi inte göra eftersom det inte får finnas på kartorna.
Och vi vill också ha svenska namn då en ny stadsdel byggs på ort som är tvåspråkig.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


frågaren kirjoitti:

KEMINMAA-poloinen on vailla hauskaa, nokkelaa ja iloista ruotsinkielistä lempinimeä. Ehdotuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu