hidas kone

hidas netti

Itselläni on pöytäkone ja Vista käyttöjärjestelmänä ja nyt pari viikkoa on kone hidastellut esim. netin käytössä ja nettitv:tä ei voi katsoa kun kone latailee koko ajan samoin tapahtuu you tubia katsoess . Kolme viikkoa sitten katsoin aiemmin ja nettitv katsomon ohjelma näkyi ihan hyvin ilman jatkuvia latauksia . Miten yhtäkkiä voi muuttua noin paljon koneen toiminta . Liittymänä on DNA lankaliittymä . Olisiko jotain neuvoja ?

2

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On kerran käynyt minullekkin noin. ADSL modemin resetointi korjasi ongelman.

      • hidas kone

        tarkistin nopeustestillä koneen nopeuden ja onpa hidasta kun pitäisi olla 2 mbit/s ja nopeusmittari näytti latausnopeus 0,28 ja lähetysnopeus 0,44 mbit/s ja kun soitin DNA:lle niin sielläkin näkyi hidas nopeus , käskivät hakemaan testi modeemin kun kuulema modeemin kestoikä on noin 2 vuotta ?????? oma modeemini on 1,5 vuotta sitten vaihdettu , voiko modeemi kestää noin vähän aikaa , kyllä ottaa päähän . Sanoivat että jos korjaaja tulee ja vika onkin modeemissa niin lasku on 50 e joten täytyy kai testata toisella modeemilla nopeus ennen kuin tutkivat linjavikaa .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2196
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      104
      1634
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      82
      1318
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1293
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1236
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      60
      1068
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      60
      1044
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1017
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      942
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      814
    Aihe