Rikolliset kuriin

Naiset rauhaan

RIKOLLISET MIEHET KURIIN!
Eräänä paivänä oli harmaata ja sateista. Oli keskipäivä. Lähdin tapani mukaan lenkille, vaikka sateli. Lenkkireitillä ei muita paljon näkynyt. Yksi lenkkeilijä, joka oli mies. Aloin hieman pelätä, koska ei muita kulkijoita ollut. Turvakseni kaivoin puhelimen taskusta, olin puhumassa muka puhelimeen, ja huomasin, että mies katosi. En tiedä oliko hänellä aikeita, mutta ihan tuntui siltä.
Tälläisia rikoksia sattuu päivällä ja iltaisin. Paljon kehotetaan ihmisiä liikkumaan ja kävely on yksi niistä hyvistä lajeista. Eikö mitään systeemiä voisi keksiä lenkkipoluille esim, poliisikameraa yms., jotta saataisiin tälläiset rikolliset kuriin ja olisi kaikilla turvallista liikkua! Onko muilla ollut tälllaisia asioita mielessä? Ottakaa naiset kantaa!
Naiset rauhaan, Pori

Tuo oli todellinen kirjoitus jossain Porin seudun lehdessä. Tuli vain mieleen näiden Lentokentän sotkujen kanssa

14

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joopa joo

      otahan lääkkeesi ja pysy sisällä.

    • anna mun kaikki...

      Niin mikähän oli rikos. Sekö että mies oli lenkillä? Aika sairas kirjoitus todellakin ja kirjoittaja on irti todellisuudentajunnasta... No sairauksia on joka lähtöön.

      • eipä kestä

        hyvin sanottu. Yhtä irti todellisuudentajunnasta kuin Lentokentän rikossyyttäjät!


    • laguuna-lähiö

      Laguuna-lähiössä asustelee kyllä aika erikoista........

    • Mitä , häh

      Rikolliset naiset !
      Mitäs tuo touhu kun 38 kertaa sotkee paskalla kymmenen vuotta sitten kuolleen hautakiven ?
      Oli jossain eteläsuomessa.

    • lopu pro

      Miksi meillä on proliike? Toivottavasti loppuu pian.

      • xyxyxz

        Kaikella on aikansa. Ja tarpeeseen tulevat.


    • Rikolliset naiset!

      Nuori nainen puri kahta vartijaa ja pelotteli HIV-tartunnalla
      Keskiviikko 30.1.2013 klo 00.36
      Vuonna 1991 syntynyt helsinkiläisnainen sai vankeustuomion useista rikoksista.

      Nainen houkutteli marraskuussa 2010 ravintolan edustalla tapaamansa tuntemattoman miehen lähtemään mukaansa. Kotinsa sijasta nainen veikin miehen puistoon. Paikalle saapui kaksi miestä, joista toisella oli ollut teräase ja toisella käsiasetta muistuttava esine. Miehet uhkasivat uhria väkivallalla ja veivät hänen omaisuutensa. Nainen oli poistunut paikalta ryöstäjien kanssa.

      Talvella 2011 nainen rikkoi auton ikkunan ja varasti tuntemattomaksi jääneen henkilön kanssa sieltä omaisuutta.

      Syyskuussa 2011 nainen yritti varastaa vaatteita Gina Tricot -vaateliikkeestä. Nainen oli mennyt sovituskoppiin ja polttanut siellä vaatteista irti hälyttymiä. Nainen pani hanttiin paikalle hälytetylle vartijalle ja puri tätä kyynärvarteen. Nainen oli sanonut vartijalle, että hän kantaa HIV-virusta. Myöhemmin selvisi, että nainen sairastaa tarttuvaa C-hepatiittia.

      Nainen jäi kiinni myymälävarkaudesta myös helmikuussa 2012. Hän oli ottanut vaateliikkeestä neuleen, repinyt siitä hälyttimen irti ja piilottanut paidan kaulahuivinsa alle. Liikkeen myyjä ja vartija tavoittivat naisen toisesta kaupasta. Nainen yritti juosta karkuun, mutta vartija sai hänet kiinni. Nainen yritti rimpuilla irti vartijan otteesta ja puri vartijaa hanskan lävitse, niin että iho kädestä meni rikki. Lisäksi nainen uhkasi pistää vartijaa neulalla ja kysyi, halusiko tämä HIV:n. Myöhemmin selvisi, ettei naisella ollut neulaa hallussaan.

      Nainen oli yrittänyt myös hankkia apteekista lääkkeitä väärennetyllä reseptillä.

      • Paska tilanne. Kerran Köpiksessä, tais olla -87, tuli yöllä vastaan narkkarinohut heppu ja vaati pruutan kanssa rahapussia,sanoi siinä olevan adidastautia, ei kannattanut hanata vastaan, vaan laiton lompsan nypyläkiville.
        Heppu erehty ottamaan sen ja silloin otin takakoivesta kiinni ja paukautin tiilitalon seinään.


      • pyh-akka1
        arto.lohvansuu kirjoitti:

        Paska tilanne. Kerran Köpiksessä, tais olla -87, tuli yöllä vastaan narkkarinohut heppu ja vaati pruutan kanssa rahapussia,sanoi siinä olevan adidastautia, ei kannattanut hanata vastaan, vaan laiton lompsan nypyläkiville.
        Heppu erehty ottamaan sen ja silloin otin takakoivesta kiinni ja paukautin tiilitalon seinään.

        Mikä oli lopputulema? On rikollisia ja on ei rikollisia....naisia,että miehiä ...Piste


    • Ongelma auttakaa

      Minulla on ongelma..Auttakaa minua!!!

      Olen jo pitkään epäillyt, että vaimoni on uskoton. Usein käy niin, että kännykkä soi toistuvasti ja hän vain vilkaisee puhelimeen ja katkaisee soiton vastaamatta siihen. Hän on usein "tyttöjen" kanssa ulkona, ja kun kysyn keiden tyttöjen, on kyseessä aina joku työkaveri jota en tunne.
      Olen yrittänyt seurata ikkunasta kun hän palaa taksilla kotiin, mutta hän kävelee aina viimeisen korttelivälin ja minä ainoastaan kuulen kuinka auto ajaa matkoihinsa. Mahtaako olla taksikaan?
      Pari päivää sitten halusin tarkistaa kellonajan hänen kännykästään ja hän sai siitä huutoraivarin kiljuen ettei hänen kännykkäänsä saa koskea ja että minä kyylään. En ole halunnut kovistella häntä tästä asiasta ja luulen etten edes halua tietää totuutta asiasta, mutta eilisiltana päätin kuitenkin tarkistaa tilanteen. Jäin väijyyn asuntomme lähellä olevaan puistikkoon pensaan juurelle "röllipuku" päällä ja kivääri kädessä. Pitkähkön odottamisen jälkeen lähistölle pysähtyikin Mersu jossa vaimoni suuteli kiihkeästi minulle täysin tuntematonta miestä.

      Siirryin piiloon oman Volvoni taakse, etteivät he havaitsisi minua. Siinä kyykkiessäni huomasin autossani alkavaa ruostetta takalokasuojan kaaressa.

      Pitäisikö minun vaihtaa koko kaari vai asentaa vain uusi levikeosa?

      • Mesefoorumilaisena sanoisin jotta hiekkapuhallus ja pinoteksia pintaan. ; )


      • kokemuksen ääni

        Jos naitu vaimo ota ero jos on avo sellanen lähe käveleen ,suottahan tuossa ittees piinaat........
        parempi elämä oottaa


    • aaaaaaaaaaaaaahhhhhh

      pööööööööööööö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      178
      7202
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      79
      3700
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      122
      3619
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      76
      2898
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      46
      2459
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      76
      2344
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      134
      1950
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      54
      1348
    9. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      376
      1313
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      59
      1280
    Aihe