Vapaamuurarit on saatanallinen

salaseura, joka pitäisi lakkauttaa lainsäätäjän toimesta!
10146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

samoin kun suomen kommunistinen puolue.

Äänestä

Millä perusteella saatanallinen?

Äänestä
  • Siitä tuli taannoin telkusta MOT ohjelma tais olla. Ovat jopa rikollisliikoja tällaiset muurarit. Juonittelevat kaikenlaisia juttuja ja niissä voi olla ja onkin vaikutusvaltaisia niin sanottuja luottohenkilöitä yhteikunnan rattaissa ja ne keskenään pystyvät suuriin päätöksiinkin. Toinen ajaa jotakin asiaa ja muut avittavat ja kaikki päättävissä elimissä, joten pystyvät junailemaan asiat edukseen ja pumppaamaan yhteikunnan varoja ja omaisuuttaa omaksi edukseen. Mafia touhuja kaikki ja rikollista. Esinnytään julkisuudessa lain kuuliaista ja hyvää ja edistyksellistä virassaan ulospäin ja petetään kuitenkin koko ajan. Omaisuuden siirtoja tehdään edukseen ja vaikka mitä, Saneerataan jokin pois, esim. jokin suur yrittäjä tai jokin, joka jos on jollakin tapaa ropleemaksi jollekin ja aina ei tarvitse olla suuryrittäjäkään jos se on jotenkin propleemaksi. Itsen jutut yhteiskunnallisesti junaillaan itselle tietäen miten se tehdään juristiaverit auttaa siinä ja muut viranomaiset junailevat ja petaavat kaiken, että se onnistuu,

    Äänestä

  • Telkusta näin kirjoitti:

    Siitä tuli taannoin telkusta MOT ohjelma tais olla. Ovat jopa rikollisliikoja tällaiset muurarit. Juonittelevat kaikenlaisia juttuja ja niissä voi olla ja onkin vaikutusvaltaisia niin sanottuja luottohenkilöitä yhteikunnan rattaissa ja ne keskenään pystyvät suuriin päätöksiinkin. Toinen ajaa jotakin asiaa ja muut avittavat ja kaikki päättävissä elimissä, joten pystyvät junailemaan asiat edukseen ja pumppaamaan yhteikunnan varoja ja omaisuuttaa omaksi edukseen. Mafia touhuja kaikki ja rikollista. Esinnytään julkisuudessa lain kuuliaista ja hyvää ja edistyksellistä virassaan ulospäin ja petetään kuitenkin koko ajan. Omaisuuden siirtoja tehdään edukseen ja vaikka mitä, Saneerataan jokin pois, esim. jokin suur yrittäjä tai jokin, joka jos on jollakin tapaa ropleemaksi jollekin ja aina ei tarvitse olla suuryrittäjäkään jos se on jotenkin propleemaksi. Itsen jutut yhteiskunnallisesti junaillaan itselle tietäen miten se tehdään juristiaverit auttaa siinä ja muut viranomaiset junailevat ja petaavat kaiken, että se onnistuu,

    Perinteisesti vapaamuurarius on mahdollista vain miehille, jotka uskovat yhteen jumalaan, mutta jokaisen jäsenen jumalakäsitys on tämän yksityisasia, josta ei keskustella. Niinpä valtavirran vapaamuurarijärjestöt ovat uskonnollisesti vapaamielisiä, ja samaan loosiin voi kuulua eri uskontokuntien edustajia ja myös uskontokuntiin kuulumattomia miehiä, jotka kuitenkin tunnustavat uskovansa yhteen jumalaan. Kuitenkin on myös puhtaasti kristillistä vapaamuurariutta, kuten ruotsalainen järjestelmä, joka toimii kaikissa Pohjoismaissa. Myös monet valtavirran eurooppalaisen vapaamuurariuden liitännäisasteet, myös Suomessa, edellyttävät jäseniltään kristillistä uskoa.

    Taidat nyt vaan vetää yhtäläisyysmerkit mystisen salaseuran oletetun vaikutusvallan ja saatanallisuuden välille.

    Toisekseen, minkähanlainen laki tai viranomaispäätös tarvittaisiin lakkauttamaan vuosisatoja toiminut salaseura, kun eivät ole sellaisia lakeja keksineet edes kansainvälisten rikosjärjestöjen ja mafian lakkauttamiseksi?

    Äänestä

Antaa poikien tervailla toistensa munia kaikessa rauhassa.
Jos se saa miehen tuntemaan itsensä hyväksytyksi porukkaan, niin siitä vaan.
Ompahan kotimaisella tervalla käyttöä. Muuten tervattiinhan sen piispan pallitkin joka kuuluu hesalaiseen loossiin?
Että ristuksen miehiä nämä tervamunat ovat ja siunattuja.

Äänestä
  • Vai pyhiä miehiä vielä! Ulkokullattuja jotta konnuudet peittyy silläkin tavalla, tosi uskovaista!!!
    Susia lampaan vaatteissa. Saatanan palvonta tulee mieleen vielä kun katseli sitä telkkuohjelmaa ja salaisia rituaaleja munien tervaamisen lisäksi annettiin ymmärtää ptdettävän, mutta ei tarkemmin kerrottu siistä millaisia.

    Äänestä

Rintamaveteraaniliitto on saatanallinen, koska siellä palvotaan vain saatanaa ja mammonaa.

Äänestä
  • Mielestän miuurariporukka ei ole sama kun rintamamiehet, eli sotaveteraanit. Ei ne palvo saatanaa ja mammonaa, ei tule sekoittaa vapaamuurareihin.

    Äänestä

  • Jako.. kirjoitti:

    Mielestän miuurariporukka ei ole sama kun rintamamiehet, eli sotaveteraanit. Ei ne palvo saatanaa ja mammonaa, ei tule sekoittaa vapaamuurareihin.

    Kyllä se rintamasotilaiden liitto on ja yksi kirkkoon verrattava organisaatio. Isot on ympyrät ja rahaa on kun roopeankalla, ihan kuin kirkoillakin. Vapaamuurreilla on omituisia riittejä, kumaa tervaa munille ja arkussa nukkumista sekä mitä ihmeellisempiä uhrikuvioita, joskus aikoinaan uhrit oli jopa ihmisiä, nyt ne on verileikkejä.

    Saatanallista menoa se on

    Äänestä

rintamaveteraaniliitto on vain rahaa ja kiinteistöjä himoitseva saatanallinen mammonanpalvontaorganisaatio.

Vielä voi käyttää veteraaneja keppihevosena keräyksissä, mutta painopisteen siirtäminen keräyksiin veteraanien muiston vaalimiseksi on jo käynnissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilman muuta kirjoitti:

salaseura, joka pitäisi lakkauttaa lainsäätäjän toimesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu