Bar cocoa tyhjennetään???

Miksi?
8504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

konkkaan meni..............

Äänestä
  • Ei oo ihme että kävijämäärät kuppiloissa vähenee, ihan normiräkälässä alkaa olla keskikaljapullo 5,-
    Eikä saa polttaa pöydässä, syvältä on.

    Äänestä

  • Oliko tää taas ihan faktatietoo...? Ei ollut.

    Äänestä

"Ei oo ihme että kävijämäärät kuppiloissa vähenee, ihan normiräkälässä alkaa olla keskikaljapullo 5,-
Eikä saa polttaa pöydässä, syvältä on."

Itse lopetin rahan kantamisen baareihin jo ajat sitten.Sika-ahneet omistajat eivät tajua että ihmiset eivät tahdo maksaa heidän hintojaan, sitten pubit nurin.

Siwat tienaa kun porukka kantaa kaljansa kotiterassille ja pitää kesäisin grillibileitä.Baareissa ei kohta käy kukaan tällä menolla.Metkaa silti että niitä tulee lisää kuin sieniä sateella entisten mentyä nurin.
Tuo pöydässä polttamisen kielto oli oikein kylläkin.Ei ole oikein että muut joutuu kärsimään krääsästä jos yksi tahtoo imeä sitä arkunnaulaansa.

Äänestä

Eikös tällä ulkomaalaistaustaisella omistajalla ole baareja ulvilassakin? Meneekö ne samassa konkurssissa?

Äänestä

Baarit elävät ja pysyvät pystyssä (plus nostavat toisinaan huikeat voitot) silloin, kuin ns. ammattilaisporukkaa asioi ja paljon. Tarkoittaa ainakin kohtuullisesti tienaavia 20-30 vuotiaita, jotka käyttävät paljon rahaa yöelämään ja hauskanpitoon, ensin baareissa ja sitten yökerhoon. Muutaman kerran vuodessa ulkona käyvä peruskauluspaita-jantteri, vaikka voi olla varakaskin ei näitä kuppiloita pidä pystyssä, vaan juuri se massa mikä ottaa kantapaikakseen jonkun tietyn ja dokaa sen 3 päivää viikossa useimmiten. Nyt on vaan käynyt niin, että kipuraja sikamaisissa baarihinnoissa alkaa tulla vastaan, ja kerätään hyvä porukka vaikka isompikin ja pidetään kunnon bileet kesäisin vaikka pihoilla ja ulkosalla, talvella mökkeillään ja pidetään kotibileitä, kokataan, lauletaan karaokea ihan kotosallakin. Jää rahaa muuhunkin.Meillä nuoriso 22 23v ovat huomanneet, että samalla rahalla kun riekkuu kaupungilla 2 viikonloppua niin tekee jo pitkän viikonloppureissun keskieurooppaan, niin tämäkin vaihtoehto nostaa suosiotaan.

Äänestä

Lontooseen lento 50€ ei ole paha.Tax freestä viinat mennessä ja jossain alebaarissa muutama tuoppi janoon kavereiden kanssa, shoppailua ja hauskanpitoa.

Voittaa helposti jokaisen räkälän sikahintaiset tuopit kamalan "musiikin" repiessä tärykalvoja ja alkkisten oksentaessa pöytiin.

Äänestä

Kyllä suomen hallitus pitää huolen, että loputkin viinat kannetaan pian virosta ja ainoat tiliä tekevät ovat pimeitä trokareita. Alkossa 0.5 litraa votkaa 15 euroa, trokarilta 5 euroa, baarissa 0.4 tuoppi väljähtänyttä keppanaa 5-6 euroa 70% myyntikatteella.Eipä ole epäselvää nykyisessä taloudellisessa tilanteessa kuka voittaa. Silloin kun joku päättää nostaa myyntiä ja saada jengin baariin happy-hourilla tai vastaavalla niin suomen ylisuuri pöhövirkakoneisto kieltää tämänkin saman tien. Oma kulutus lienee siinä litra viinaa kuukaudessa+viinipullo.En edes periaatteesta maksa alkon sikahintaa kun helposti saa saman paljon halvemmalla, ja silloin harvoin kun eksyy baariin niin kunnon pohjat kehiin taskumatin kera. Se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ohikulkija2 kirjoitti:

Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu