Nokia laiva

Havukka-Aho

Jos Nokia laiva kaatuu ja pilkotaan ulkomaille,sitten siirrytään Jollaan,vai kuinka?

11

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • läskimakkara

      Kyllä, Jollaan siirrytään joka uppoaa sen jälkeen välittömästi.

    • slimmi

      Nokia ongelma on liian paksut puhelimet. Luurit näyttävät halvoilta lasten puhelimilta, varsinkin tämä tuleva mikäsenumeronytolikaan malli. Muotoiluosaston päällikölle kenkää, tilalle pitää palkata tyyppi joka ymmärtää trendeistä. Nokia ei trendjä luo, ei enää.

      Ps. Nokian ja MS:n nokkamiehet ja naiset ovat rumia, heillä ei olisi ollut kenelläkään mitään mahdollisuuksia applen tai sampan johtoon. Rumiin ihmisiin ja lihaviin puhelimiin ei kukaan halua samaistua.

      • muistelija,

        Steve Jobs näytti Perkeleeltä ilman sarvia.


    • sonette1

      Nokia on suomen Saab.

    • konkursiinmenee

      nokialle ei tule nostetta ennenkuin se eloppi lähtee.
      ja seuravalla ei ole miljoonakuukausituloa.

      paljon suomalaiset jaloillaan boikotoi .nuoret ei osta periaatteesta nokia .
      kun ahneet johtaa.
      miten voi johtaja tappaa omallapalkalla nokiabörssiyhtiön. tappaanut kuitenkin.

      osakkaat äänetäkööt elopin ulos.

    • INTIAKÄSI

      Antakaa Intian tai Kiinan aikuiselle 1 cm paksu makkaranäkkileipä, ei sillä käsi riitä kun pieni kätönen. Tunnetusti suomalaisen rautalapiokämmenneen nyrkin ympärysmitta miehellä 30 cm. Siihen malli käteen kun tehdään puhelimet, ei hyvä. 5,5 miljardilla ihmisellä 17 cm lapanen.
      Onhan se selvä että Aasiasta pitää ottaa mallia nyt jo pikkuhiljaa myös trendeistä, täällä tehdään iso klassikkoa ja ollaa muotijunassa. Aasian muoti on aivan eri kuin täällä. tervemenoa gurut Hongkongiin, SÖuliin tai Pekingiin. Marimekko, Nokia ja Atria eivät kuulu ei näy, kuuluvat Perä-Pohjolan Navettaan. Ne kun tekevät junttikamaa eli halkoa JA LAKANAA edelleen.

      • uteliassss

        miten ne pitelevät pingismailan kokoista Samsungia?


    • KULTAHAMMAS

      Millä saisi J. Ollilan menestyksen takuumiehen MATTI ALAHUHDAN takaisin NOKIAAN. Ollila pelkäsi aina että MASA ALAHUHTA ottaa NOKIAN haltuun ja savustettiin KONEEN Toimariksi ja KONE tekee nyt historiaa.

      M. Alahuhta tuskin palaa eläkesopparilla. Hän tekee motivaatiotyötä ei pelaa paikassa jossa puukotetaan selkään, kun on pätevin, KONEeLLA A. Herlin on suoramies ja samoin M.Alahuhta jää heille.

      NOKIA (MOKIA) the END.....

    • Terve menoa

      Heitin osakkeet jo lautalta, hällä väliä.

      • uteliassssssss

        miksi silti luet edelleen Nokia-osaston viestejä?


      • uteliassssssssss

        niin ja, vituttaako nyt kun olisit saanut aikas paljon enemmän :DDDDD


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1478
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      20
      1282
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      120
      1164
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe