Tehkää parannus!
Hei Kepulit
muuttukaa!
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Maaseutu kunniaan.
Maaseudun olot paranee sitämyötä, kun kepun ote hellittää. Kepu ei saa muuta kuin ihmisten niskakarvat pystyy tuolla armottomalla kieroilullaan ja kähminnällään.
Monelle kepulaiselle parannuksen aika on jo armottomasti myöhässä. Liikaa on puolueen jäsenille tuomioita tullut. Toisaalta parannus ei ole koskaan myöhäistä.
Parannuksen teko ei ole koskaan liian myöhäistä.
Ehdottaisin eheyttämistä sukupuolisille poikkeavuuksille.
Suomessa on 6 % homoja, keskumäärin. Helsingissä tuo luku on yli kaksinkertainen ( 15% ). Siellä on karkeasti ottaen 75 000 sukupuolisesti poikkeavaa. Heille tulisi järjestää laaja eheytymisterapia.
Kiljava voisi olla yksi järjestämispaikka.
Nuo poikkeavat ovat myös kansantaloudellinen tappio. Jos ajatellaa, että yksi homopari ei kykene lisääntymään kuten heterot, joiden perheessä on keskimäärin kaksi lasta.
Kukin lapsi tuottaa yhteiskuntaan n. miljoona euroa, joten pelkästään Helsingin tappiot ovat tuon 75 miljoonaa euroa.
No mikä siitä kepusta tulee jos tekee parannuksen? Jos tulee pahemmaksi niin tulee persu, mutta entä toisinpäin?