ja olen täysin epäisänmaallinen sivari - mitä pitäisi tehdä?
Olen kommunistin poika
menenkö jordaniin
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Liity Suomen Sisuun, siellä poikkeavat järjestävät keskenään ajanvietettä.
Liki mahdoton yhtälö, tänä päivänä suurin osa Suomen kommunisteista on käynyt armeijan ja valmiina puolustamaan Suomea Putinin diktatuurin ekspansiivisia pyrkimyksiä vastaan. Sitä vastoin nämä isänmaallisuudella ratsastavat oikeistopiirit ovat järjestään asevelvollisuutensa laistaneet kuten suurin osa persuistakin mm. Halla-aho, Immonen jne. Ikävä kyllä moni näistä muka-kansallismielisyydellä öyhöttävistä persuista tuntee kotimaakseen enemmän Venäjän kuin Suomen.
Nyky-Suomen leijokoruisänmaallisten mukaan puolustusvoimien aseet tulisikin takoa lannoitteiksi:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288413973457.html
http://www.kymensanomat.fi/Online/2011/09/13/Armeija kiistää Eerolan väitteet lannoitepommeista/2011512074940/4
Miksi et punahomo käynyt armeijaa?
Tiedetään hyvin että vihreiden ja vasureiden kannattajakunnassa on valtavasti sivareita ja totaaleja.
Leijonavaakunariipus ja Kiitos 1939-45-paita - miesten miesten tunnukset kautyta maan!
Valitettavasti kullitetut tapit pääsivät sihtteeriltä loppumaan eikä niitä voi nyt mainostaa.
Avaaja kysy neuvoa sivari Jussi Halla-Aholta. Hän opastaa kuinka lakananpesijäsivarina palvelu sujui.
Miten niin mitä pitäisi tehdä??? Elät elämääsi, p******e!!! Kommunistin poika olen minäkin, enkä ees sivarikaan vaan vapautettu. Ja mikä ironisinta, nyk. yksityisyrittäjä, vieläpä hyvätuloiseksi laskettava. Mutta mitä sitten, avoimesti komukka oon enkä sitä ole ikänä peitellyt tai hävenny. Antaa näiden isänmaa-hurraa-osastolaisten sanoo mitä vaan. Mua se ei kiinnosta tippaakaan mitä nämä "paremmat" musta aattelee. Se piirtää, jolla on liitua. Siinä on porvarislapsille haastetta :P
imutuskursseille. Puskaimutus on tulevan persu-Suomen Nokia. Töppis on alan mestari ja on tunnettu juuttien maalla asti.