Suunnittelemme ensi vuoden alkuun (tammikuulle) Krabin reissua. Kannattaisiko reissuun lähteä heti uuden vuoden jälkeen, keskellä kuuta vai vasta loppu kuusta? Onko ajankohdalla paljon väliä?
Tammikuun alussa vai lopussa matkaan?
3
200
Vastaukset
- Pimu13
No miinuksen antajat, kertokaa toki mielipiteenne?!
- parga
Peak season jatkuu 10.1. asti, joka näkyy hotellien majoitushinnoissa, joten suosittelen menemistä sen jälkeen. Eipä varmaankaan olellista eroa, meneekö sitten puolivälissä, vai loppukuusta.
En antanut miinusta :) Ilman muuta vasta tammikuun loppupuolella, jos voit ajankohdan valita vapaasti. Vuodenvaihde on vilkkainta turistisesonkia, ja silloin Krabin rannat ovat todella täynnä. Tammikuun lopulla ryysis jo vähän hellittää – vielä parempi, jos voit siirtää matkasi vaikka maaliskuulle (helmikuussa on uusia lomakausipiikkejä). Krabi on todella hienoa seutua, muttei "kestä" suuria turistimääriä yhtä hyvin kuin vaikkapa Phuket, sillä Krabin rannat paljon Phuketin rantoja pienempiä.
Täällä lisää tietoa Krabista:
http://www.minnethaimaassa.com/krabi
Ja koska Thaimaahan kannattaa matkustaa:
http://www.minnethaimaassa.com/faq-usein-kysyttya/faq-koska-thaimaahan-kannattaa-matkustaa/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1003597
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413163- 2212739
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?382329- 351646
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241476Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411456- 141351
- 131289
- 221261