The End

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Tämä kannattaa muistaa, olivat ajatukset musiikista mitä tahansa

"And in the end, the love you take is equal to the love you make."

3

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki mukaan!

      Muistatko mitään muuta? Olisiko aika ravistella perusolettamuksia ja siirtyä kehityksen tielle. Maailmassa on vuosisatoja tehty musiikkitaidetta, joka taitaa olla sinulle vielä aika lailla tuntematon kenttä.

      Milloinkaan ei ole iian myöhäistä korjata tätä tilannetta: tutustu oikeean, aikuisten musiikkiin, niin pääset sinäkin kasvukivuistasi lopullisesti eroon. Et varmasti tule katumaan tätä liikettäsi: hengenravintoa riittää sen jälkeen loputtomiin, aina uutta ja yllättävää. Se ei koskaan petä, eikä alistu kapitalistien liiketoimintasuunnitelmille.

      Tervetuloa valon palatsiin!

    • Dhommi´

      KYllä!!!

      Klassiset säveltäjät ovat säveltäneet tuhansia nerokkaita mestariteoksia, joita ei voi mitenkään imeä kuiviin!

    • xfgjtdtm

      Hieno biisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      315
      1725
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1264
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1247
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      133
      1126
    5. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      813
    6. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      57
      804
    7. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      74
      789
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      767
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      760
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      716
    Aihe