että kirjan esittelijät olivat lukinneet oven ja olivat aseistautuneita - että sillä lailla.
Että menivät siis julkisilla varoilla ylläpidettyyn kirjastoon jossa pitäisi olla avoimet ovat kaikille,ja lukitsivat ovat sekä olivat aseistautuneita.
Siis äärivasuri hur-rit pitivät suljetun propaganda tilaisuuden kirjastossa,jossa markkinoivat omaa kirjaansa.
Ja hur-ri Yle kertoo riemurinnoin jokaisessa lähetyksessään tapahtuneesta,kun esim. nelosen uutiset eilen ohitti asian muutamalla lauseella.
Kyllä tulee komukoille taas turpaan että soi.
Että menivät siis julkisilla varoilla ylläpidettyyn kirjastoon jossa pitäisi olla avoimet ovat kaikille,ja lukitsivat ovat sekä olivat aseistautuneita.
Siis äärivasuri hur-rit pitivät suljetun propaganda tilaisuuden kirjastossa,jossa markkinoivat omaa kirjaansa.
Ja hur-ri Yle kertoo riemurinnoin jokaisessa lähetyksessään tapahtuneesta,kun esim. nelosen uutiset eilen ohitti asian muutamalla lauseella.
Kyllä tulee komukoille taas turpaan että soi.
Vastaukset 16
Vanhimmat
.
Ärkkopee oli jo 60-luvulla stalinistien tuki ja turva ja tilanne on säilynyt edelleen täysin muuttumattomana
.
Kummasti pysyy punikkien turpa nyt kiinni.
Aika vaikea sitä on julkisesti omalla nimellä esiintyvän ihmisen sanomisista anonyymin persutrollin kehittämiin vääristelyihin vastata. Mutta hyväksyisitkö itse, että siinä vaiheessa kun lapsesi koulussa alkaa kuulua tappelun ääniä ja laukauksia, niin lapsesi kouluryhmä sulkeutuisi koululuokkaansa ja alkaisi haalia kättä pitempää mistä ikinä keksisivätkään? Vai olisiko se kommunismia tai ties mitä mamutusta ja islamisaatiota sellainen itsesuojeluvaisto ja oman lapsesi tulisi avoimuuden nimissä avata ovet ja polvistua mahdollista niskalaukastusta varten, ko?
Älä selittele kyllä ne on kommarit jotka aina ollut riitaa haastamassa ja niin näköjään vielä nykypäivänäkin.
Kas kas, tähänkö on tultu, että vasemmistolainen nyt puolustaakin vapaampaa aseenkanto- ja itsepuolustusoikeutta? Yleensä se on ollut tasan tarkkaan niin päin, että "arvokonservatiivit" ajavat näiden oikeuksien lisäämistä, ja vasemmistolaiset tiukentamista.
Löytyisikö tässä yhteinen aloite vasemmiston ja perussuomalaisten ajettavaksi?
Jos Li olisi elänyt 1970-luvulla niin hän olisi marssinut stadissa ja huutanut neukkulan ihanuuden puolesta - nyt ei enää voi.
jos sinä olsit elänyt 30-luvun saksassa olisit innolla ollut työtämässä juutalaisia uuniin.
Kommari-Li tekee työtä RKP:n puolesta "täysin rinnoin",vaikka ei siis ole RKP:nen.
PersuEerola epäilee mainoskampanjaa, jossa kirjaa mainostetaan natsien puukko selässä.
Tiedä vaikka se olisi se "apuun tullut" kiljupäissään tökännyt natsisian sijaan puukkonsa vahingossa autettavan selkään.
Kun muistaa kuinka stallari Taisto Sinisalo oli pyytänyt KGB-ltä likdivoimaan puoluetoveri Aleniuksen useaan kertaan. Näin kertoin joitakin vuosia sitten tv-ssä Ele Alenius, että tällaisia on toverit..
Tuollaisia terroristeja vastaan pitääkin hyökätä aseellisesti. Ei siinä mitään pahaa ole.
Ei niin. Ainoa hyvä anarkokommunisti on kuollut anarkokommunisti.
.
Kommunismia vastaan on taisteltava aina ja kaikkialla
.
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=ZO4ZuB5l3pU
Isänmaallisuus kunniaan.
Toivottavasti toi saa pian kivuliaan aivokasvaimen, joka johtuu valtavasta kusen määrästä päässä