Pahat vitsaukset sen kun jatkuu toinen toisensa jälkeen. Parin viime viikon sisältävää uutisointia: Afrikan heinäsirkat, Kiinan rankkasateet / tulvat, Yhdysvaltain hirmumyrskyt tornadoineen, Afrikan kansanmurhat, Irakin sodat, terrorismien jatkuvat uhkat, autopommit maan navassa. Ja paljon ym. esim. jatkuvat sairaudet, onnettomuudet, väkivaltaisuudet, nälänhädät, maapallon saastuminen, ja aids, sekä alkoholi ja huume vitsaus, ym. ym. aina vaan pahenevat kurjuutta lisäävät vääryys vitsaukset, monenlaisine todella suurina, pahoina ja vakavine seuraamuksineen, joista ei tiedotusvälineet suoranaisesti uutisoi.
Kuinkahan paljon ihmisten täytyy näitä kurituksia / kärsimyksiä saada, ennen kuin tunnustavat syntisyytensä ja syntinsä, koko sydämistään niitä katuen ja myös hyljäten. Ettei niitä enää tietoisesti tee eikä harrasta. Ja näin alistuvat Jumalan hyvän huolen pidon alaisuuteen Kristuksessa. Kristuksen ja / apostolien oppien, oikeiden, hyvien elämän ohjeiden ja oppien alaisuuteen. Jotka vasta mahdollistavat kaiken hyvän ja oikean, eli elämän ja yltäkylläisyyden, turvallisen ja turvatun tulevaisuuden, jopa ikuisesti.
Jeesuksen Kristuksen nimessä huomauttaen, ja ihmetellen ihmisten jääräpäisyyttä Luojaansa ja kaikkia hyviä asioita kohtaan. Mutta ovat hyvin tottelevaisia ja uskollisia saatanaa ja hänestä olevia oppeja kohtaan, omiksi vahingoikseen noudattamaan ! ? ! ? !
Mutta nämä saatanaa palvelevat, tämän pahan vallassa vielä olevan maailman ruhtinaat, kun järjestävät lakkaamatta kaikenlaisia sirkushuveja, ja huumaavia aineita helle pään sekoittimiksi tarjoten ja samalla heitä lypsäen. Etteivät alkaisi asioita tutkimaan ja selvittelemään syitä, miksi näitä pahoja asioita kokoajan tapahtuu.
Ja hyvin ovat siinä eksyttämisessä ja häirinnässä onnistuneetkin. Ei juuri ole niitä, jotka peräisivät totuuden ja oikeuden mukaisuutta, ja totuutta siihen, miksi näin on. Esko H.
Vitsauksia toisensa perään ! ?
Esko H.
0
145
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648