Ministeriö kieltää perunan kotikasvatuksen Suomessa

– Lakimuutos ei koske niitä, jotka myyvät kasvattamaansa perunaa.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/ministerio-kieltaa-perunan-kotikasvatuksen-suomessa/1182572
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vihreiden mielestä ainoa ekolokinen vaihto ehto on kunnon teollisesti tuotettu eines mielellään tuotuna ja kaukaa.
Vielä kun saisi tämä hallitus sallittua elintarvikkeiden säteilytyksen niin ei olisi kuljetus matkakaan ongelma.
Miten tälläinen puuhastelu on mahdollista? Luulisi suomessa olevan tärkeämpiäkin asioita kuin mummon peruna maa ja sen kieltäminen

Äänestä

Se oli savolaisten aprillipila

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pottunenä kirjoitti:

– Lakimuutos ei koske niitä, jotka myyvät kasvattamaansa perunaa.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/ministerio-kieltaa-perunan-kotikasvatuksen-suomessa/1182572

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu