Poliitikot paholaisen vallassa

juhlapuheet ja käytännön toimet ovat niin suuressa ristiriidassa että epäilen nykyisten vallassa olevien päättäjien olevan paholaisen vallassa, joku kuvassa oleva kaltainen oppi-isä h3lvetistä lienee noitunut heidät:
http://www.startrek.com/legacy_media/images/200306/tos-003-balok-threatens-the-en/320x240.jpg
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eduskuntatalo on paholaisen temppeli. Eduskunnan täysistunto 8aatananpalvontaa. Kansalaisten kurjistamiseksi tehdyt päätökset, ahneuden riistäytyminen täysin estottomaksi ja häpeämättömäksi on ohjeistanut itse pääpiru jota eduskunnassa palvotaan, mukana on tietenkin liike-elämän johtajatkin, itse 8aatanan ohjeistuksella elinkeinoelämä ja poliitikot ovat liittoutuneet keskenään tavallista kansalaista vastaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helvetin poliitikot kirjoitti:

juhlapuheet ja käytännön toimet ovat niin suuressa ristiriidassa että epäilen nykyisten vallassa olevien päättäjien olevan paholaisen vallassa, joku kuvassa oleva kaltainen oppi-isä h3lvetistä lienee noitunut heidät:
http://www.startrek.com/legacy_media/images/200306/tos-003-balok-threatens-the-en/320x240.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu