että taksin rattiin siirrytään suoraan alakoulun tarkkailuluokalta. Sen verran isosuisia jotkut autoilijat/kuskit ovat , ettei sellaista asiaa käsitetä,mitä tarkoittaa vaitiolovelvollisuus .
Olen ainakin täällä maalla huomannut
Kuski juorusi
7136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kävitkö hyppäämässä vierasta rouvaa ja pullistelit kuskille miten kova panomies olet. Juoru sitten kiersi oman muijan korviin ja käry kävi ... nyt ketuttaa
eipä se täällä kaupungissakaan tasokkaampaa ole.
Arvaappas miten täällä taksiasemalla tiedetään sunkin jutut paremmin kun sinä itse =) Kyllä noissa viikonlopuissa riittää paljon kerrottavaa.
Niinpä joukossa tyhmyys tiivistyy vaikka ei olisi yhtään joukoa porukassa
Naamat umpeen asiakkaiden asioista,tai köyhyys alkaa kolkutella taksiauton ovia.
Se kolkuttaa jo muutenkin!
väärää luuloa tästä ns vaitiolovelvollisuudesta. Se koskee ajoja, eli kyytiin liittyviä asioita. Ei koske niitä juoruja mitä asiakkaat ulostaa kuskille ajon aikana. Eikä varsinkaan mitään örveltämisiä. Hankalista tyypeistä tieto leviää herkästi ja seuraavan kerran taksin saanti voi olla vaikeampaa. Mulla ainakin on monta osoitetta joihin en lähde ja naamoja muistissa jotka ei kyytiini tule mistään hinnasta.