Pyhäjärven Sanomien uutisoitava

Tämän keskiviikon lehdessä luemme varmaankin uutisen, että

Keskusta ja Vasemmisto yhteistyössä.

Kuva: kuvassa Kauko Tikkanen (kepu ryhmä) ja jukka Tikanmäki sekä
vasemmisto/demarit: Asko Torssonen/Taimi Piippo ja Aimo Karvonen/Martti Savolainen

Sopimus allekirjoitettu ja keskusta tukee vasemmistoa ja päinvastoin.


Sehän oli jo nähtävissä, kun keskusta ajoi Laila Malilaa ulos(malila keskustalainen) valtuuston I vpj:n paikalta ja äänesti Martti Savolaista.

Laila Malilan takana oli pro peruss. 2 keskustalaista.

Tämä tieto on tiedotettava lehdistössä, ettei ajeta "sammutetuin lyhdyin"
17245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Lailaa pelkäävät ! Hah poloisia. Laila teki kaikkensa meidän puolesta, meidän tavisten, sitä en unohda ja tokkopa muutkaan ikäluokastani, mutta oliko meistä häntä tukemaan kovissa paikoissa, PASKAN MARJAT, ollaan pelkureita, eikö vain ?

Kyllä on oksan ottajaa kunhan on se puun kaataja !

Lailahan on luullakseni keskustalainen, mutta ei lahjottavissa, sekö se kismittää joitakin ?

Äänestä
  • Kyllähän asia on niin että eläkkeellä olevat taistelee vakkaa valtaa pitäs saaha! Mutta Onko tietoa 2013 Menosta? Ei näytä hyvältä alku?

    Äänestä

Ne keskustalaiset eivät tehneet urotekoa, jotka lipesivät ryhmäpäätöksestä emäntä Malilan taakse.Päinvastoin ihan periaatteellisestikin ajateltuna.
Todettakoon, että Malilan luottamustoimihistoria on saman kaltainen kuin Rinnevaaran kuntajohtajahistoria. Aina seuraa surullinen loppu.

Äänestä
  • Mainitsit katkeraan sävyyn kahden pyhäjärvisen hienon naisen nimen.

    Äänestä

Mitä te Lailaa jyrsitte. Mitä te Titaa jyrsitte.

Eikö Pyhäjärvellä voida toimia rehellisesti, asioita oikein hoitaen. Ei aina ketun häntä kainalossa?

Nämä naiset, kun miehiä ei näytä olevan, ovat sanansa ja tekojensa mittaisia.

Kerropa kuka miehistä on rehti, rehdimpi rehdein??

Äänestä

tässä on 5000 merkin maksimi!

Äänestä

Tulokset puhuvat puolestaan. Montako ihka uutta vakituista työpaikkaa pystyi naishallituksemmee neljän vuoden aikana omilla toimillaan luomaan?
Vastaan itse - 0

Äänestä
  • ja edellisten hallitusten aikaan on kadonnut satoja työpaikkoja

    Äänestä

Miehistä puheenollen!

Montako työpaikkaa he tuovat tällä vaalikaudella?

Äänestä

eikä yhtään uutta yritystä tullut eikä taija tulla. pelkkä paikan vaihto ei lasketa

Äänestä

monta uutta yritystä on perustettu paikkakunnalle. Tita on ollut mukana tukemassa uuden syntyä.

Iso porukka kuntalaisista haluaa Titan takaisin - naisen, joka ei taivu hyväveli-sisko -koplaamisiin.

Äänestä

Luetteleppas ne Titan luomat yritykset. Ihan vain mielenkiinnosta. Samalla voisit selvittää Raijan kytkökset Peurataloihin,

Äänestä

ja jos tmi vaihtii ay ksi ja homma on sama ei se ole oikasti uusi yritys josta tulisi vielä sulka hattuun

Äänestä

Palatakseni aloitukseen, Viime Pyhäjärven Sanomien ote uutisointiin oli mielestäni paikallan ja parempi kuin aikoihin.

Äänestä

Jospa niitä sulkia tulee nyt hattuun! Odotellaan, mutta ei pitkästytä.

Äänestä

Pyhäjärven sanomat tekee itsenäistä uutisointia, eikä ole kenenkään näpäyteltävissä, niin kuin viime kunnanhallitus kuvitteli.
Eipä juuri kannatusta lisännyt. Kyllä kansa tietää, sano.

Äänestä
  • Pyhäjärven Sanomat on itsenäinen lehti joka kertoo paikkakunnan asioista puoluettomasti.valtuuston kokouksissa jos tehty päätöksiä.Niin niistä kerrotaan miellytipä tai ei miellyttänyt jotain politikkoa.Kaippa ne uudet ja viisaat valtuutetut.eivät päästä näitä valittajia näkö ala paikoille.Näkeehän sen edelliseltä kaudeltakin mitä siitä seuraa. Nauraa meille Naapuritkin kaiken maaliman sekoilusta kunnallis politiikasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tieto luo tuskaa kirjoitti:

Tämän keskiviikon lehdessä luemme varmaankin uutisen, että

Keskusta ja Vasemmisto yhteistyössä.

Kuva: kuvassa Kauko Tikkanen (kepu ryhmä) ja jukka Tikanmäki sekä
vasemmisto/demarit: Asko Torssonen/Taimi Piippo ja Aimo Karvonen/Martti Savolainen

Sopimus allekirjoitettu ja keskusta tukee vasemmistoa ja päinvastoin.


Sehän oli jo nähtävissä, kun keskusta ajoi Laila Malilaa ulos(malila keskustalainen) valtuuston I vpj:n paikalta ja äänesti Martti Savolaista.

Laila Malilan takana oli pro peruss. 2 keskustalaista.

Tämä tieto on tiedotettava lehdistössä, ettei ajeta "sammutetuin lyhdyin"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu