Tää on ihan kamala ongelma ja on vaivannut mua pitkään... no ei vaan :D
muta avaudun nyt tästäkin..
Eli mulla ja mun luokkalaisilla on opettaja FB kaverina. Ja melkein aina kun joku pistää esiin työnäytteitään, niin opettaja tykkää tai kommentoi niitä. Jos ei nyt joskaista työtä erikseen, niin tykkää ainakin työkansiosta tai kommentoi sitä yleisesti.
Mutta mun töistä hän ei oo koskaan sanonut mitään, vaikka mullakin on oma työkansio kuvineen.
Ei ne mun työt mitään ihan paskoja ole, on tuolla huonompiakin virityksiä esillä... mutta jostain syystä tää opettaja ei sano mitään.
Pitäis varmaan poistaa koko tyyppi kavereista, jos kerta ei halua kommentoida mitään kouluun liittyvää, koska sen takia mä sen just laitoin kaveriks.
Opettaja ei tykkää kuvista Facebookissa
5
240
Vastaukset
- voittajahiiri
No must on ylippätään ällöö, jos jotku maikat aina likettää jostai oppilaiden jutuista.
- omituista
Minulla on monia edellisiä opettajia facebookissa kaverina, eikä mua haittaa ollenkaan, että ne tykkää mun kuvista yms. tai eivät tykkää. Onko sillä niin väliä, että onko se opettaja vai kuka, joka niistä tykkää?
En ymmärrä. Mun mielestä opettaja on ihminen siinä missä muutkin. Miksi siitä pitää nostaa aina iso numero, että mitä opettaja tekee tai jättää tekemättä?
Ne opettajat joista pidän niin niiden kanssa puhun ja ne joista en tykkää, en puhu muuten kuin silloin, jos on jotain kysyttävää.- frui
Todellakin opettaja on ihminen. Ehdottomasti. On vaan eri asia, jos "edellinen" opettaja tykkää kuin nykyinen opettaja. Koulun jälkeen on ihan sama kuka tekee mitäkin, vaikka hengaa yhdessä kaiket päivät jos siltä tuntuu.
- no joooh...
Musta oli vaan outoo kun kaikille muille luokkalaisille hän on pistänyt jotain kannustavaa kommenttia, mutta mulle ei mitään. No ehkä minun tyyli töissä ei vaan mielytä hänen silmää, eikä hän viitti tykätä, kun ei oikeasti tykkää :D
- YxKohtaExOpe
Ei opiskelijoita/oppilaita eikä esimiehiä FB-kavereiksi, sillä linjauksella säästyy monelta harmilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1313196Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk622831Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352222Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1042131Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301998Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441971Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101242Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville121025Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671004Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77910