Tää on ihan kamala ongelma ja on vaivannut mua pitkään... no ei vaan :D
muta avaudun nyt tästäkin..
Eli mulla ja mun luokkalaisilla on opettaja FB kaverina. Ja melkein aina kun joku pistää esiin työnäytteitään, niin opettaja tykkää tai kommentoi niitä. Jos ei nyt joskaista työtä erikseen, niin tykkää ainakin työkansiosta tai kommentoi sitä yleisesti.
Mutta mun töistä hän ei oo koskaan sanonut mitään, vaikka mullakin on oma työkansio kuvineen.
Ei ne mun työt mitään ihan paskoja ole, on tuolla huonompiakin virityksiä esillä... mutta jostain syystä tää opettaja ei sano mitään.
Pitäis varmaan poistaa koko tyyppi kavereista, jos kerta ei halua kommentoida mitään kouluun liittyvää, koska sen takia mä sen just laitoin kaveriks.
Opettaja ei tykkää kuvista Facebookissa
5
247
Vastaukset
- voittajahiiri
No must on ylippätään ällöö, jos jotku maikat aina likettää jostai oppilaiden jutuista.
- omituista
Minulla on monia edellisiä opettajia facebookissa kaverina, eikä mua haittaa ollenkaan, että ne tykkää mun kuvista yms. tai eivät tykkää. Onko sillä niin väliä, että onko se opettaja vai kuka, joka niistä tykkää?
En ymmärrä. Mun mielestä opettaja on ihminen siinä missä muutkin. Miksi siitä pitää nostaa aina iso numero, että mitä opettaja tekee tai jättää tekemättä?
Ne opettajat joista pidän niin niiden kanssa puhun ja ne joista en tykkää, en puhu muuten kuin silloin, jos on jotain kysyttävää.- frui
Todellakin opettaja on ihminen. Ehdottomasti. On vaan eri asia, jos "edellinen" opettaja tykkää kuin nykyinen opettaja. Koulun jälkeen on ihan sama kuka tekee mitäkin, vaikka hengaa yhdessä kaiket päivät jos siltä tuntuu.
- no joooh...
Musta oli vaan outoo kun kaikille muille luokkalaisille hän on pistänyt jotain kannustavaa kommenttia, mutta mulle ei mitään. No ehkä minun tyyli töissä ei vaan mielytä hänen silmää, eikä hän viitti tykätä, kun ei oikeasti tykkää :D
- YxKohtaExOpe
Ei opiskelijoita/oppilaita eikä esimiehiä FB-kavereiksi, sillä linjauksella säästyy monelta harmilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812946Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka582338Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151747
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661327
- 591263
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781203