Narkolepsiakorvauksia ei tipu,

ei vaikka vaiva olisi Pandemrixin aiheuttama, kun ikä painaa.
http://www.kainuunsanomat.fi/Kotimaa/1194793330214/artikkeli/ narkolepsia pilasi elamani .html
10124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vastuunkanto rokotteista ei näytä sujuvan silloinkaan, kun vahingot selkeästi myönnetään. Raha ei vaan riitä korvauksiin toisin kuin uusiin rokotehankintoihin, joihin sitä aina riittää ja myös löytyy.

Elämme mielenkiintoisia aikoja. Vakuutuslääkärit niin ikään yrittävät suojautua kasvavia syytöksiä vastaan. Kun kerran korvauksia ei ole varaa maksaa, niin miksi maksaa; onhan meillä ammattiryhmä nimeltä vakuutuslääkärit, jotka toteavat sairaat ihmeparantuneiksi ja juristit, jotka sitten siunaavat tämän ihmeellisen sattuman lainmukaiseksi.

Korvauksista taistellaan homeoikeudenkäynneissäkin. Terveydestä on monella hometalon ostajalla vain muistot jäljellä, mutta ihme ja kumma lakituvassa siunataankin enemmän myyjää kuin ostajaa, joka lopulta tämänkin farssin taloineen päivineen maksaa.

Radiossa eräs armeijan lääkäri hehkutti juuri influenssarokotteita ja kehotti suojautumaan pahaa vastaan. Kenen asialla lienee? Siellä sydämen tasolla, olisiko ihan oikeasti tuota mieltä? Ihmiset kun eivät tunnu tietävän, mistä se paha oikein on peräisin. Eivätkä tunnu tietävän lääkäritkään, vaikka kovin tietävinään ovatkin.

Äänestä

Kene asialla se lääkäri oikein onkaan? Olisikohan ihan bisneksen asialla? Vähän siltä rupeaa näyttämään, kun "tsiikaa vähän ympärilleen".

Äänestä
  • Eikö paljon yksinkertaisempaa olisi esim vakuutusoikeudessa perustella kielteisiä päätöksiä rahan puutteella kuin tehdä sairaista terveitä. Ketään ei tämän jälkeen syyteltäisi, ei lääkäreitä, jotka puskista nimettöminä toimivat, ei juristeja, jotka tosiasiassa lääkärien kirjureina allekirjoittavat lopullisen tuomion.

    Loppuisi myös juristien ajojahti päätösten perustelemattomuudesta, kun perustelu olisi kaikille sama selkeä ymmärrettävä: rahat on loppu.

    "Terveiden kemiallinen auttaminen", niin sanottu ennaltaehkäisy on yhden lajin ennustamista ja samalla myös rahastamista. Ennustaminen ja rahastaminen on osoittautunut tuottoisaksi bisnestoiminnaksi. Niin tuottoisaksi, ettei sen jälkiä ole parannut lähemmin tutkailla.

    Rahan vuoksi tuhotaan monien ihmisten elämä ja kuitenkin loppupeleissä hingutaan vain ja ainoastaan oikeuden perään. Pandemiana etenkin rahan himo saa aikaan tuhoisaa jälkeä. Tämän rinnalla mikrobit ovat varsin kesyjä.

    Äänestä

  • Kyllä se lääkäri on ihan rehellinen. Teidän pakkomielteinen rokotevastaisuutenne saa teidät näkemään asiat vääristyneesti.

    Äänestä

Tietenkin on rehellinen, mutta onko sitä tieteellistä tutkimusta tehty?

Äänestä

Rokotekuolemia:
http://www.ias.org.nz/vaccination-2/vaccine-deaths/

Alkaa jo himmetä järjen valo,
kun ilosanomaa raikaa koko Töhlön talo.
Nyt olisi tarjolla kunnon tehostepaukkua,
tuon kun otat, ei enää tee mieli ketään pikkuseikoista haukkua.
Neomysiiniä, formaldehydiä ja elohopeaa,
kun soosi suoneen hulahtaa, on tahti nopeaa.
Ajallisesta yhteydestä ei saa syy-seuraussuhdetta,
kun korvauksia mietit, siinä tarpeeksi iltapuhdetta.

Äänestä

Kun täällä asiasta itse ja moni muukin kirjoitti paljon ja kerrottiin rokotteen riskeistä, niin rokotekiimaiset äidit hyökkäsivät sankoin joukoin kimppuumme ja haukkuivat meidät sekopäiksi jotka muka yritimme tuhota heidän lastensa terveyden. Joku "professori" kirjoitti täyttä son-taa päivät pitkät piikin puolesta ja häntä äidit palvoivat. Ei ole tippaakaan sympatiaa jos joku noista vähä-älyisistä kanoista tuhosi elämänsä. Faktaa oli ja sitä myös tyrkytettiin. Ja olihan asia muutenkin aivot omistavalle ja niitä käyttävälle päivänselvä. Tiedetyt riskit kerrottiin rokotteen tiedonannossa ja se, että haittavaikutuksista oli vähän tutkittua tietoa koska rokote li uusi. Joka siis otti rokotteen perheelleen, otti sen takuulla omalla riskillä tietäen arpapelin ja sen, että kukaan ei korvaa jos vastustaa. Ei ole mitään järkeä tai oikeudenmukaisuutta, että aivot omistavat rokotekieltäytyjät joutuisivat maksamaan korvauksia vähä-älysille jotka tarkoin tiesivät että faktaa on tarjolla jos vain viitsii ottaa selvää. Kantakaa siis rokotevaurin aiheuttajat itse vastuu omista tietoisista riskivalinnoista. EI MITÄÄN KORVAUKSIA. EI IKINÄ. idioismi on jokaisen oam häpeä ja idioottien on itse korvattava aiheuttamansa tuhot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tasan mene kirjoitti:

ei vaikka vaiva olisi Pandemrixin aiheuttama, kun ikä painaa.
http://www.kainuunsanomat.fi/Kotimaa/1194793330214/artikkeli/ narkolepsia pilasi elamani .html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu