Zambo-analyysi.
2004 eps:
1Q. 0,19
2Q. 0,66
3Q. 0,26
4Q. 0,26
=> 1,37€ . P/E:lla 10 tama tarkoittaisi hintaa 13,70€, osinkoarvio vuodelta 2004 0,90€.
2005 eps:
1Q. 0,26
2Q. 0,36
3Q. 0,26
4Q. 0,36
=> 1,24€ . P/E:lla 10 tama tarkoittaisi hintaa 12,40€ osinkoarvio vuodelle 2005 on 0,90€.
Copy Right, eli anaalit kopioikaa oikein!
Sampo on parempi kuin Nokia!
6
1903
Vastaukset
- fakkiiri
Sampo ennuste:
Q1 eps 0,32e
Q2 eps 0,54e = 69%
Oletetaan kunnon pysyvän samana, jolloin
Q3 eps 0,91e
Q4 eps 1,54e
2004 eps 3,31e
josta maltillinen P/E 10 antaa keväiseksi tarjoushinnaksi 33,10 e. Helppoa kuin saippua!- Bud Fox
Mielestäni Nokia on näistä kahdesta selvästi parempi matkapuhelinten valmistaja.
(toki makuasioista ei voi kiistellä)
öö... omenat ja appelsiinit... - lukihäiriö?
Bud Fox kirjoitti:
Mielestäni Nokia on näistä kahdesta selvästi parempi matkapuhelinten valmistaja.
(toki makuasioista ei voi kiistellä)
öö... omenat ja appelsiinit...Tämähän on sjoituspalsta joten kyse oli siitä kumpi on parempi SIJOITUSKOHDE Sampo vai Nokia. Sampo on parempi, vai pitääkö vääntää rautalangasta?
Lukihäiriöiset vois painua takas koulunpenkille. - Etkö huomannut
lukihäiriö? kirjoitti:
Tämähän on sjoituspalsta joten kyse oli siitä kumpi on parempi SIJOITUSKOHDE Sampo vai Nokia. Sampo on parempi, vai pitääkö vääntää rautalangasta?
Lukihäiriöiset vois painua takas koulunpenkille.Ironia on taitolaji.
- opettaja
Etkö huomannut kirjoitti:
Ironia on taitolaji.
vitsi?
- Etkö huomannut
opettaja kirjoitti:
vitsi?
Nokian kannattajalla leikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648