Oon 12-vuotias poika ja mun isoveli on 17. Sen poikaystävä on aina välillä meillä. Mä vihaan sitä, se aina tönii mua ja haukkuu tumpiksi, kun olen poikkeuksellisen lyhyt. Olen sanonut veljelle, etten tykkää siitä käytöksestä, mutta veli sanoo vaan että se on sen huumoria. Inhottava tilanne.
Veljen poikaystävä kiusaa
15
1333
Vastaukset
- osdaos
Onko veljes hinttari?
- aefrfras
Pelaako veljes tree kroonoris ??
Moikka!
Ihmisillä tuppaa olemaan aikamoisen erilaiset huumorintajut. Voi olla että veljesi poikaystävä tarkoittaa hyvää mutta jos hänen käytöksensä loukkaa sinua niin silloin se ei ole oikein. Se mitä sitä tunnet on tärkeintä, ei se mitä veljesi kanta on tähän asiaan.
Puhu rohkeasti ja suoraan tälle veljesi poikaystävälle ja sano että koet hänen käytöksensä loukkaavaksi. Ja toivot että hän lopettaa sen välittömästi. Pääasia on että tuot mielipiteesi esiin rauhallisesti, varmasti ja keskustelutyylillä. Hermostuminen ei auta asiaa millään lailla. :)
Toivottavasti saat asiat selvitettyä. Tsemppiä ja jaksamista!
Terveisin, Mirva nettisaappaasta Jyväskylästä.- Tyttö
Älä ainakaan huuda sille että se on homo. Ite en vaan käsitä miksi homo on haukkumasana. Tosin jällene toditettu jotain, pojat kehittyy tyttöjä hitaammin. Paljon hitaammin.
Kerro hänelle että et todellakaan pidä siitä mitä hän tekee jä pyyde lopettamaan.- Seppo on bi seksuaali
Stereotypisti on ainakin haukkumasana, jolla nyt aion sinua solvata.
- justjoo ://
Joku fägäri haukkuu sua tumpiks? Alkaako hintit hyppiä jo silmille.....
- Tolppanaama
Kysy siltä et: "Mikäs vitus tolppa itte oot?" (:
- dddddddddddddseee
Sano vaa et turpa nyt saatana kii
- Masturboija97
HINDEROINEN :.-DDDDDDDDDDDDDDDDDD aika kova jätkä varmaa. Tollaset homot pitäs tappaa ja siirtää Siperiaan..
- Anonyymi
Mitäpä niitä enää tappamisen jälkeen Siperiaan siirtämään.
- homojenpuolesta
nii mikä helvetin ongelma teillä on et pitää homoja haukkuu? ihan samanlaisia ihmisiä nekin on, sama ku sanois et ''tollaset heterot pitäs tappaa ja siirtää siperiaan'' joo siis oon iteki hetero mut vituttaa tollanen. oon puhunu kiitos..
- tidoksss
homojenpuolesta nimimerkille tiedoksi , että homous on geneettinen virhe eli he eivät ole normaaleja ihmisiä vaan hinttarit on oma alalaji ihmiselle.
- Anonyymi
Moi!
Oon 18 ja kaikki hyvin nyt, isoveli ja sen poikaystävä eros alkukesällä eikä tarvii enää nähä sitä äijää.
T. Ap - Anonyymi
Kyllä se lopettaa jos sille sanot ihan suoraan.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652068Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891684Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899