Kun houkuttelee tarjousnaudalla hukan lähelle ja pujottaa narun kaulaan susihukan ahmiessa. Kuka tulee pihalle kettuilemaan, jos on susihukka ketjun päässä ?
Sonkajärvellä sijaitsevassa Jyrkän kylässä asustelevan äidin sydän hyppäsi kurkkuun maanantain vastaisena yönä hänen valmistaessaan yksivuotiaalle lapselleen pikaista yöpalaa.
Kotipihalla käyskenteli susi, joka ei tuntunut ihmisasutusta arkailevan. (IL)
Ps. Pitäkee kakarat vintillä
Sudesta saa hyvän kotikoiran
susi hukassa ?
5
259
Vastaukset
- Anonyymi
Susille ei saa tarjota purkumia
Valmiiksi jahettua vai suoraan pussista? Meneekö pakki sekasin? Kuulin että kissan loinen aiheuttaa susissa, ihmeellisiä käyttäytymishäiriöitä.
Tai sulkee autiotalon autotalliin.
- Anonyymi
No sehän pitää ampua heti tietenkin ja pistää monttuun. Ei ne saa tulla edes ihmisten näkyville.
Ritsapyssyllä ja nastalla, en edes osuisi, kuin itseäni otsaan.
Maakin jäässä, hiekkalapiolla ei saa kuoppaa kaivettua. Kauanko menee, et kuolee nälkään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1818387
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264558- 504118
- 543562
- 513136
- 502870
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262586- 352288
- 292046
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382043