Nonniin on selvästi lukko parantanut otteitaan tanskalaisten maajussien lähdön jälkeen. Tanskalaiset ainoastaan sotki lukon peliä sillä heti niiden lähdön jälkeen voittoja on kertyny paremmin! Yllättäviä ratkaisijoitakin joissain peleissä löytynyt mutta tällä hetkellä sm-liigan paras pelaaja on mielestäni ehdottomasti Justin Azevedo joka tehnyt yhden kentällisen pisteet per. Peli. Ongelmana onkin että nojaako lukko liikaa Vehaseen, Azeveedon ja muuhun ykköskenttään? Jos tämä meno jatkuu niin seon mitallit kaulaan kauden päätteeksi
Lukko 2012-2013 mitaleille
3
160
Vastaukset
- Karmeeta katottavaa
Ilves-Lukko, voi saatana mitä paskaa. Mestisporukka hyökkää kokoajan alueelle ja Lukko saa koko vitun pelin aikana ehkä 10 kunnon hyökkäystä. 7-2 maaliero ennen tätä peliä. Azevedo on ainut äijä joka saa alueelle kiekon ja paikkoja. 3 muuta ketjua sotkee kiekkoo jaloissa. Toivottavasti Lukko putoo sääleissä vittuun ettei tarvi kärsiä tätä.
- Karmetaa katottavaa
Hakkaa Azevedon ranteen rikki ni Lukolla ei oo yhtään mitään mahdollisuutta jatkopeleissä. Sm-liiga vielä tykkää että pelaajilta hakataa ranne rikki. Joka isku pit's olla 5-15 peliä. Straka tulee kohta takasin tähän naurettavaa touhuun. Sormi hakattii äkkiä rikki siltä.
- VESA KESKINEN
Karmetaa katottavaa kirjoitti:
Hakkaa Azevedon ranteen rikki ni Lukolla ei oo yhtään mitään mahdollisuutta jatkopeleissä. Sm-liiga vielä tykkää että pelaajilta hakataa ranne rikki. Joka isku pit's olla 5-15 peliä. Straka tulee kohta takasin tähän naurettavaa touhuun. Sormi hakattii äkkiä rikki siltä.
KUULKAAS YLHÄÄLLÄ OLEVAT TYYPIT. SEMMONEN JUTTU ETTÄ ILVESLÄISET VOIS MENNÄ KOHTA PELAAMAAN JO ALLE 18-V. JUNIOREITA VASTAAN KU EI JÄTKILTÄ TAHDO ONNISTUA ENÄÄ EDES PERUSPELAAMINEN. RAIPE HELMINENHÄN URALLAAN JOUTUI KESTÄMÄÄN VUODESTA TOISEEN SAMAA ILVES PASKAA ELI = SAATANAN HUONOA PELAAMISTA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018354- 565242
- 244877
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni284784Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364610Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h764505- 624073
- 423725
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on403004- 452709