Lukko 2012-2013 mitaleille

Azevedo fani

Nonniin on selvästi lukko parantanut otteitaan tanskalaisten maajussien lähdön jälkeen. Tanskalaiset ainoastaan sotki lukon peliä sillä heti niiden lähdön jälkeen voittoja on kertyny paremmin! Yllättäviä ratkaisijoitakin joissain peleissä löytynyt mutta tällä hetkellä sm-liigan paras pelaaja on mielestäni ehdottomasti Justin Azevedo joka tehnyt yhden kentällisen pisteet per. Peli. Ongelmana onkin että nojaako lukko liikaa Vehaseen, Azeveedon ja muuhun ykköskenttään? Jos tämä meno jatkuu niin seon mitallit kaulaan kauden päätteeksi

3

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karmeeta katottavaa

      Ilves-Lukko, voi saatana mitä paskaa. Mestisporukka hyökkää kokoajan alueelle ja Lukko saa koko vitun pelin aikana ehkä 10 kunnon hyökkäystä. 7-2 maaliero ennen tätä peliä. Azevedo on ainut äijä joka saa alueelle kiekon ja paikkoja. 3 muuta ketjua sotkee kiekkoo jaloissa. Toivottavasti Lukko putoo sääleissä vittuun ettei tarvi kärsiä tätä.

      • Karmetaa katottavaa

        Hakkaa Azevedon ranteen rikki ni Lukolla ei oo yhtään mitään mahdollisuutta jatkopeleissä. Sm-liiga vielä tykkää että pelaajilta hakataa ranne rikki. Joka isku pit's olla 5-15 peliä. Straka tulee kohta takasin tähän naurettavaa touhuun. Sormi hakattii äkkiä rikki siltä.


      • VESA KESKINEN
        Karmetaa katottavaa kirjoitti:

        Hakkaa Azevedon ranteen rikki ni Lukolla ei oo yhtään mitään mahdollisuutta jatkopeleissä. Sm-liiga vielä tykkää että pelaajilta hakataa ranne rikki. Joka isku pit's olla 5-15 peliä. Straka tulee kohta takasin tähän naurettavaa touhuun. Sormi hakattii äkkiä rikki siltä.

        KUULKAAS YLHÄÄLLÄ OLEVAT TYYPIT. SEMMONEN JUTTU ETTÄ ILVESLÄISET VOIS MENNÄ KOHTA PELAAMAAN JO ALLE 18-V. JUNIOREITA VASTAAN KU EI JÄTKILTÄ TAHDO ONNISTUA ENÄÄ EDES PERUSPELAAMINEN. RAIPE HELMINENHÄN URALLAAN JOUTUI KESTÄMÄÄN VUODESTA TOISEEN SAMAA ILVES PASKAA ELI = SAATANAN HUONOA PELAAMISTA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      323
      8991
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      83
      5548
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      324
      5032
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      70
      3490
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2942
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      57
      2329
    7. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2302
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2228
    9. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2186
    10. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      2083
    Aihe