Lukko 2012-2013 mitaleille

Azevedo fani

Nonniin on selvästi lukko parantanut otteitaan tanskalaisten maajussien lähdön jälkeen. Tanskalaiset ainoastaan sotki lukon peliä sillä heti niiden lähdön jälkeen voittoja on kertyny paremmin! Yllättäviä ratkaisijoitakin joissain peleissä löytynyt mutta tällä hetkellä sm-liigan paras pelaaja on mielestäni ehdottomasti Justin Azevedo joka tehnyt yhden kentällisen pisteet per. Peli. Ongelmana onkin että nojaako lukko liikaa Vehaseen, Azeveedon ja muuhun ykköskenttään? Jos tämä meno jatkuu niin seon mitallit kaulaan kauden päätteeksi

3

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karmeeta katottavaa

      Ilves-Lukko, voi saatana mitä paskaa. Mestisporukka hyökkää kokoajan alueelle ja Lukko saa koko vitun pelin aikana ehkä 10 kunnon hyökkäystä. 7-2 maaliero ennen tätä peliä. Azevedo on ainut äijä joka saa alueelle kiekon ja paikkoja. 3 muuta ketjua sotkee kiekkoo jaloissa. Toivottavasti Lukko putoo sääleissä vittuun ettei tarvi kärsiä tätä.

      • Karmetaa katottavaa

        Hakkaa Azevedon ranteen rikki ni Lukolla ei oo yhtään mitään mahdollisuutta jatkopeleissä. Sm-liiga vielä tykkää että pelaajilta hakataa ranne rikki. Joka isku pit's olla 5-15 peliä. Straka tulee kohta takasin tähän naurettavaa touhuun. Sormi hakattii äkkiä rikki siltä.


      • VESA KESKINEN
        Karmetaa katottavaa kirjoitti:

        Hakkaa Azevedon ranteen rikki ni Lukolla ei oo yhtään mitään mahdollisuutta jatkopeleissä. Sm-liiga vielä tykkää että pelaajilta hakataa ranne rikki. Joka isku pit's olla 5-15 peliä. Straka tulee kohta takasin tähän naurettavaa touhuun. Sormi hakattii äkkiä rikki siltä.

        KUULKAAS YLHÄÄLLÄ OLEVAT TYYPIT. SEMMONEN JUTTU ETTÄ ILVESLÄISET VOIS MENNÄ KOHTA PELAAMAAN JO ALLE 18-V. JUNIOREITA VASTAAN KU EI JÄTKILTÄ TAHDO ONNISTUA ENÄÄ EDES PERUSPELAAMINEN. RAIPE HELMINENHÄN URALLAAN JOUTUI KESTÄMÄÄN VUODESTA TOISEEN SAMAA ILVES PASKAA ELI = SAATANAN HUONOA PELAAMISTA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      100
      2603
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1616
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      1002
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      43
      897
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      117
      876
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      736
    Aihe