Harkitsen GS450h:n hankkimista käytettynä, onko kenelläkään antaa käyttökokemuksia käytetyistä? Mitä kannattaa katsoa yksilöä valkatessa? Vikoja? Ominaisuuksia? Hyvää tai pahaa? Kiitokset!
GS450h Kokemuksia(vm-2006-2011)
5
458
Vastaukset
- 5565
Kannattaa katsoa Törmäystetivideot tuubista. Aika paperia on verrattuna 5-sarjan Bemareihin ja Mersuihin verrattuna.
- 350
Niin no edellisen korin BMW 5-sarja (siis saman ikäinen kuin GS) sai EuroNCAP-testissä VAIN 4 tähteä kun Lexus sai täydet viisi tähteä. Eli mitkä merkit on paperia??
- 5454
Katso nyt vaan ne videot.
- 350
Mitä väliä sillä on kumpi NÄYTTÄÄ kestävän törmäyksen paremmin, jos virallisten testien mukaan ihmiskeho säästyy vähemmillä vaurioilla Lexuksen kyydissä?
- Lex Luther
Turvallisen auton tehtävä on törmäystilanteessa absorboida törmäysenergia eli painua hallitusti kasaan muualta kuin matkustamotilasta. Liian jäykkä rakenne johtaa niin suuriin hidastuvuuksiin, että syntyy ruumiinvammoja.
Vm. 2005-2012 Lexus GS oli testihetjellä paras siihen asti testatuista EURONCAP:ssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1287736Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?947262Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t186532Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195445Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa745321Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190