Horoskoopeista?
Ottakaa se VIIHTEENÄ.
Ei nuo pidä paikkaansa.
Kaikissa merkeissä on erilaisia ihmisiä.
Jos ne pitäisi paikkaansa niin sen pitäisi mennä aina sen mukaan että Härät on härkiä, Jouskarit on jouskareita tai Kaksoset Kaksosia ja sitä rataa, MUTTA KUN EI.
Mitä ihmettä te höpötätte
2
124
Vastaukset
- namuli13
Sanos muuta. Horoskoopit ovat aivan hassua luokittelua. Ihminen haluaa tietää ja laittaa karsinoihin. Onneksi elämä ei mene niin, vaan ihan joka aikaan vuodesta syntynyt voi olla millainen vain.
Horoskooppien paikkansapitävyys voi kasvaa vain siten, että suuri joukko ihmisiä alkaa käyttäytyä oman horokooppinsa mukaisesti. Jotenkin niin saattaa jossain määrin käydäkin. Jos vaikka horoskooppi kertoo, että olet eläinradan rohkein, niin johan se lisää uskallusta. - 13+2
Viihdehoroskooppeja voit käydä lukemassa esim. iltalehden sivuilta.
Täällä saataa joitain kiinnostaa horoskoopit astrologisessa mielessä, siihen liittyvät planeetat jne. Aurinkomerkki ei paljoa kerro koko horoskoopista.
Mutta meistä on moneksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857415- 965364
- 2534524
- 444455
- 623227
- 482646
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222328Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘282291- 482240
- 412164