Montako yötä on jäljellä ennen reissua?
Meillä olisi 15 jäljellä. Sitten 4 henkeä Nai Yang Beachiin.
On odotettu jo kauan kun varattiin matka 6kk sitten.
Aamukampa
34
615
Vastaukset 34
- Reissuun
6 yötä meillä ja sitten Katalle!
- 01.03 tule pian
1.3 lähtö kokonainen kuukausi lämmössä, omatoimisesti.
- Kohta mennään :)
It is 1 day, 5 hours, 39 minutes, 19 seconds ...eli aikas vähän :)
- pyppe
Viikko vielä 17.2, sitten lähtö Katalle 4 hlö. perhe ja hotellina Phuket Kata Resort.
- Zipii
Huomenna lähdetään!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- tomorrow
25 tuntia :)
- 13.2-2013
13.2.2013 eli keskiviikkona lähtö kohti Karon Beach
- marisohe
Meillä lähtö 17.2, kata beachille :)
- piikuliini 5
Meillä lähtö 24.2 Karonille, jee!
- kohtakohta
Meillä 21.2 lähtö Karonille :)
- Karonille
Meillä lähtö Phuketiin 15.2.. Ei enää kauaa tarttis odottaa....
- suzy3
20 päivää vielä ja sitten Karonille :)
- liinu
lähtö 14.2 Katalle
- tuitui3
3.3 Lähtö Katalle yksin m36
- merlin beach
17.2. lähtö , ostettiin 4 viikkoa sitten
- jepjep
9 Päiväää !! :)) on tätä ootettukin ! 1.5 vuoteen ei oo lomaa ollu !!
- Menemme
Karonille n.kuukauden päästä. Reilun puolen vuoden odotus huipentuu.
Nyt jo alkaa hymyilyttää.- asiantravel
19 päivä lento bangkokiin, huhtikuussa takaisin. Ympäri thaimaata kierrellen, formulat malesiassa. enempää ei kannata suunnitella etukäteen.
- lomalle lomps
TÄNÄÄN! Jeeeeee................
- 17.2.
17.2. lähtö
- asiantravel
tänään. huhtikuussa takaisin.
- onhantätäootettu
tänään lähtö!!
- aaaw6uj
jee tänäänlähtee 18.30 nokka kohti lomaa
- Ikuinen vilukissa
12.1. Taas lähdetään! 2,5vkoa etelä- ja keskithaimaata akselilla koh chang-phuket!
Nyt kun pakkaset taas ehtivät tännekin, lomakuume nousee kohisten. - äippä78
20 päivää täälläkin ;) Siis 15.12. 2aik 2lasta Karonille, Hotellina Centara Karon Resort.. Kauan odotettu matka lämpöiseen :)
- miposa
16.2. lähtö Karon beachille. Oi sitä lämpöä! Tällä hetkellä pakkasta 15 astetta..
- heily
12.12 lähtö karonille jeeeep
- MAKITANOUMILWAUKEE
20.1. Lähtö Phuketiin ja siellä Kamala Beachille Cape Sienna hotelliin 2vk. Kahdestaan vaimon kanssa hääpäivää juhlistamaan.
- Valinnan paikka
Tasan kaksi päivää jos otetaan toi 350 e reissu. Toisaalta olisi kiva olla joulun yli, sit joutuu kyl maksaan pari sataa enemmän. Elämä on :D
- sunnuntailapsi
Torstaina iltalento Phuketiin. Vähän nyt mietityttää tuo keli, aika sateista näyttää olevan. Ne mellakat ei mua hetkauta, maailma on epävarma paikka muutenkin.
Tietääkö joku sateista enemmän... kun olemme menossa vain viikoksi.
Mutta IHANA silti päästä täältä pimeydestä ja kylmyydestä pois...... - Dkdko
Sunnuntailapsi: Sinuna en murehtii säästä, sillä phuketin sääennuste näyttää lähes aina sadetta. Sade voi kuitenkin olla pikku kuuro auringon laskun jälkeen. Toki voi olla sadepäiviäkin vielä tässä vaiheessa, mutta uskoisin että tulette kyllä saamaan sitä aurinkoakin ihan yllinkyllin.
Hyvää matkaa teille! Me vielä odottelemme nelisenkymmentä päivää ja lähdemme matkaan silloin! - Eve1955
Vielä pitäis jaksaa 79 aamua. 2.3. lähtö Phuketiin Kata Beachille Ricos Bungalows -hotelliin. Tunteeko joku paikan? 4 viikkoa oltais siellä.
- 1 yö
Ensi yö ja huhtikuun 29 päivä vapuksi suomeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️541094Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?171079- 82871
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)88788Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21747Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k206640- 59631
- 105627
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet210622- 99582
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html265505Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.102488Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto73471- 39434
- 5418
Aika on tuonut järkeä
Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,42413- 32412
- 47410
Persut eivät uskaltaneet tulla ulos
Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9146394Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas20363