Seuraa muista ujoista!

visible_man

Olen 28-vuotias (vaikutan kyllä ikäistäni nuoremmalta) mies Helsingistä. Aika arka ja kiltti. Tuun kyllä pintapuolisesti suht hyvin(?) juttuun ihmisten kanssa, mutta aidon luottamuksen rakentaminen kestää pitkään. Oon myös ollut hyvän tovin aika passivoitunut (viime aikoina yrittänyt taas petrata). Noi jutut yhdessä saattaa antaa vähän jäisen ja ankean kuvan, mutta kyllä musta sitten lopulta tutustuttaessa ihan luonnekkin kuoriutuu.

Nuorempana kiinnosti lähinnä nörtteily, kaikilla tasoillaan. Nyt vanhempana ainakin pelailu ja japani-harrastus on aika paljon jääneet, vaikka niiden parissa nostalgisointi herättää intoa vieläkin. En oo oikein vielä löytänyt mitään yhtä mukaansatempaavaa tilalle, vaikka oon kyllä aina välillä jotain uutta hommaa kokeillut. Jotenkin se mielenkiinnon fokus on siirtynyt yhä enempi kohti sosiaalista kanssakäymistä. Pallopelejä käyn välillä pelaamassa ja koiran kanssa kuluu jonkin verran aikaa.

Tuttuja/kavereita ei oo mitenkään liikaa, joten katotaan nyt jos täältä netin kautta sattuisi kohdalle joku jonka kanssa "synkkaisi". Sekä miehet että naiset käy. Muhun voi ottaa yhteyttä profiilin kautta (siellä näkyy myös maili- osoite). Tää ilmoitus on vähän tynkä, mutta ei se mitään. Eniten kiinnostaa sellainen seura jonka kanssa voisi välillä hommailla jotain tuolla ulkomaailmassa...jotain ohjelmaa. Kattoo nyt mitä käy.

2

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aloittaja on potilas

      Suosittelen ihmisiä lukemaan aloittajan viestihistorian. Siihen sisältyy paljon pakonomaista valistamista terapiasta, häpeän tunteista, huonoista äitisuhteista sun muista. Eli höyrypään vikaa.

      • visible_man

        Pakonomaisella valistuksella tarkoitat varmaankin sitä mielikuvaa, mikä herää vastareaktiona ihmisissä jotka ovat itse sairaita ja yrittävät puolustuskeinonaan kieltää ongelmaansa. Mutta taidat kuulua siihen jengiin jonka mielestä vuosikausien marina yksinäisyyspalstalla ilman hoitoon hakeutumista on terveen ihmisen merkki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1585
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1583
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1441
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1233
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      46
      1010
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      178
      889
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe