Shefunnick muuttuu:

Char

Nyt, kun tämän rekisteröinnin pitäisi tulla myös keskustelupalstoilla mahdolliseksi olen rekisteröinnyt itselleni nickin väärinkäsitysten välttämiseksi.

Eli tästä lähin Char = Zuuls ja tieto muutetaan myös tuohon ylhäälle, joten shefu ei vaihdu vain nick. :)

Toivon, että jatkossakin asiattomistaviesteistä lähetetään palautetta suoraan minulle mailiin niin voin arvioida viestin ja tarvittaessa poistaa sen (mailiosoite näkyy ylhäällä). Tietysti myös "ilmoita asiattomastaviestistä" kohtaa voi painaa.

Kiitos palstalaisille asiallisuudestanne palstalla ja pidetään jatkossakin taso näin hyvänä. :)

T:Zuuls

2

220

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anna

      Juu kappas, oletkin siis Zuuls :)
      Niin se maili oli yhä tuo sama kuin tuossa yllä? OK.

      Piti tässä mailata meidän tulareiden edesottamuksesta... Meillä on siis surukausi. Arskan poistumisen jälkeen Aapo ja Kaapo ovat toisaalta hieman orpoina mutta nauttivat kyllä suuresta tilastaan. Pojilla on 125l allas puolillaan vettä ja kolme kunnon kantoa.

      Rakentelin niille "biotoopin" (Järven kertomukset omista biotooppialtaista sai innostumaan...) eli kasveina vain pennilehteä, jaavansaniaista ja -sammalta. Kivineen ja puineen jäljittelee joenuomaa :)

      Laitan sulle pari kuvaa mailissa "arvosteluun" kuhan saan digikameran iskän töistä lainaan...

      T:Anna

      • Zuuls

        Kyllä osoite pysyy samana ja tiedot onkin muutettu jo tuohon ylös, että en enää ole Char vaan Zuuls. :)

        Laitappa kuvaa juu. Mä arvostelen sitten tosi tiukasti ne. ;)

        Mitäs Arskalle kävi? En ole kuullutkaan tästä..

        Meilläkin allas muuttui kasvillisuudeltaan hiukan. Eli heippasin kaikki muovikasvit pois ja jos niitä edes tulee niin varmaan max 2kpl. Tosin ei niitä ennenkään ollut niin, että pelkkiä muovikasveja, mutta se lumpeentapainenkasvi on minulla levinnyt niin hyvin, että saavat tularit siinä "roikkua/kiipeillä" (pinnalla kelluva kasvi ja täyttää about koko pinnan).

        Mitäs kotilolapsosille kuuluu? Minä olisin ottanut kuvan meidän ihan pikkuisista kotilovaaveista, mutta ei ollut juuri digiä. :) Minkävärisiä muuten sinulla oli nuo ihan vaavit? (juuri kuoriutuneet).

        Meillä ei ole tällä hetkellä, kuin partamonninpoikasia ja muutama ravunpoikanen jäljellä (en siirtänyt ravunpoikasia omaan altaaseen niin tietty ne kuolevat). Pitää olla fiksumpi ensi kerralla sitten, jos toivoo, että selviää elossa niin omassa altaassa paremmin varamsti.

        Kuulemisiin taas ja palaillaan. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      237
      1471
    2. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      281
      1038
    3. Miltä tuntuu vanhempi nainen olla

      Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan
      Ikävä
      94
      814
    4. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      68
      772
    5. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      48
      723
    6. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      110
      619
    7. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      27
      585
    8. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      34
      574
    9. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      46
      548
    10. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      94
      525
    11. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      41
      491
    12. Miten nainen kohteli sinua?

      😋
      Ikävä
      32
      481
    13. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      465
    14. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      77
      451
    15. 32
      429
    16. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      28
      420
    17. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      77
      412
    18. Onko kahvila Retro samalla pub???

      Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm
      Kuhmo
      8
      407
    19. Oletteko täyttä sataa?

      Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?
      Ikävä
      33
      400
    20. Iivari esittää poliisin tutkintaa

      Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj
      Kemijärvi
      21
      381
    Aihe