Kataisen uskomaton selistys,

OLISIMME VOINEEN JOUTUA MAKSAMAAN VILELÄKIN ENEMMÄN !!!!!!!!!!!!!!! siksi voitimme neuvotteluissa kun maksuosuutemme pysyi kohtuullisena..

"Olemme koko ajan sanoneet, myös neuvotteluiden kuluessa, että Suomi joutuu maksamaan jatkossa enemmän. Se mitä nyt saatiin neuvoteltua on sellainen tulos, että se on kohtuullinen suhteessa muihin samankaltaisiin maihin."
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suuruudenhullua poruukkaa nuo "neuvottelijamme".
Meitä ei voi missään tapauksessa verrata rikkaudessa niihin samankaltaisiin maihin mitä Katainen tarkoittaa.
On se perkeleen kumma kun pitää näytellä rikkaampaa kuin maamme onkaan.
Katainen osaa valehdella näköjään aivan demarimaiseen tapaan, vaikka kokkari onkin.
Katainen olisi pitänyt jättää sinne pöytäkirjaväärentäjä tasolle politiikassa, eikä ollenkaan päästää sotkemaan maamme asioita.

Äänestä

kohtuullista sanoa miksi olisimme joutuneet mahdollisesti maksamaan vieläkin enemmä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


megavoitosta ! kirjoitti:

OLISIMME VOINEEN JOUTUA MAKSAMAAN VILELÄKIN ENEMMÄN !!!!!!!!!!!!!!! siksi voitimme neuvotteluissa kun maksuosuutemme pysyi kohtuullisena..

"Olemme koko ajan sanoneet, myös neuvotteluiden kuluessa, että Suomi joutuu maksamaan jatkossa enemmän. Se mitä nyt saatiin neuvoteltua on sellainen tulos, että se on kohtuullinen suhteessa muihin samankaltaisiin maihin."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu