Älä ole möksis.

Musta kaikella on tarkoituksensa, eikä ihmisten tarvi haluta samoja asioita. Riittää kun löytyy niitä, jotka haluaa. Kaikille omansa. Meille jokaiselle.
2190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En mökötä. Kyllä minä ainakin tiedän ettei rakkautta voi pakottaa tai vaatia. Sitä joko on tai ei ole. Minä pystyn antamaan, eikä se riipu siitä saanko takaisin.

Äänestä

Ehkä vähän surullinen, vaikka ajattelen kyllä samalla tavalla. Jospa tästä piristyy kevään myötä. Jokaiselle jotakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Odottavan aika... kirjoitti:

Musta kaikella on tarkoituksensa, eikä ihmisten tarvi haluta samoja asioita. Riittää kun löytyy niitä, jotka haluaa. Kaikille omansa. Meille jokaiselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu