Ei ainoatakaan hevosta sellaiselle henkilölle, jolla ei ole mustaa muualla, kuin pakoputken ja kynsien alla.
EU:n pitäisi puuttua kovalla kädellä tähän tuhansien turhuuksien eläinrääkkäykseen.
EU:n pitäisi puuttua kovalla kädellä tähän tuhansien turhuuksien eläinrääkkäykseen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
eikö se eu-ki maksa jotain tukirahaa jotka pitää noita suomenhevosia,nälkäisenä ja ei käytetä jaloittelemassa
tiedossa montakin valitettavaa tapausta haapavedellä, joissa ei hevosilla ole kovin hyvät oltavat. Puuttuisipa joku niihin pian.
Mistä tuo hulluus ja vouhotus hevosiin on lähtöisin ?
Tulee entisenajan mustalaiset mieleen. Hehän reissasi mökistä toiseen hevoskolonnalla.
Ensimmäinen ehto hevosen pidolle täytyy olla se, että on tiluksia itsellä eläinten ruan tuottoon, eläinsuojien rakentamiseen ja ulkoilluttamiseen.
Hahhah! Onpa taas joku peräkamarin poika päästetty tietokoneelle, harvoinpa saa lukea näin tyhmää ja kateellista viestiä! Hankipa itsellesi elämä, käy vaikka joskus kirkolla että pääset näkemään ihmisiä! :-D Hevostalous on suomessa nouseva elinkeinoala niin ravi -kuin ratsupuolellakin ja on suuri mahdollisuus autioituville syrjäkylille. Toivottakaa siis hevoset vaan tervetulleiksi, niissä piilee suuri mahdollisuus, ei uhka!!
kyllä hevoset kuul uu maaseudun maisemaan!!
nyt oli kyse hevosten hoitamisesta ja onko niillä hyvät oltavat pysykääpä asiassa
Mistä saisi hevosen paistilihaa? Ei ole parempaa olemassakaan!
Hevosenlihaahan on nykyään joka sapuskassa! :-D