Onko kellään lääkettä ongelmaan, kun Picasson moottori nykäisee 1 sekunnin päästä siitä, kun päästää kaasulta jalan pois. "ominaisuus" esiintyy ainoastaan kun moottori on lämmennyt jonkin aikaa.
Kuulostaa pieneltä vialta, mutta kehä 1:n ruuhkissa, kun ajetaan hiljaa, alkaa ärsyttämään todella.
Tulppien vaihdon jälkeen nykiminen poistui kuukaudeksi.
Picasson nykiminen
4
746
Vastaukset
- Joo
MUAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAA...........!
- Tapsa
Itsellä sama vika -98 Xsara 1.8ssa. Lisäksi saattaa puolilämpimänä kaasutella itsekseen 1000-3000 rpm välillä. Myös kylmänä saattaa joskus sammua ensimmäisten metrien aikana. Huollossa vaihdettiin lambda-anturi koska epäiltiin syyksi kun analysaattorikin sanoi että alkaa olla vaihdon tarpeessa. Ei auttanut. Pohdin itsekkin missä mahtaa vika luurata...
- penaiii
tyhjäkäyntimoottori, voisi olla syynä tuohon mainittuun "Lisäksi saattaa puolilämpimänä kaasutella itsekseen 1000-3000 rpm välillä."
kokemusta meinaan on tuosta kierrosten vaeltelusta... - Karppa
Mulla teki auto vähän samaa ja kun vein Vehoon niin vaihtoivat siellä muistaakseni imusarjan alipainetunnistimen, ja nykiminen loppu siihen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",365262Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1522492- 1502225
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551973Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171850"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591354Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921198Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää751005Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.320910Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa182889