Kilpi katteen alla laillista?

Saako rekisterikilpeä pitää katteiden alla kuvan tyylisesti? Kuulin huhua että kevareilla saa, mutta mopoissa ei.

http://img254.imageshack.us/img254/1957/mopo123rr1.jpg

Tai samantyylisesti esim hussen katteiden peitossa, takalipan alla
2147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei saa olla, kilven täytyy olla taka-akselin takana. Ei mopoissa, kevareissa taikka moottoripyörissäkään. Eivät kyllä poliisit ole koskaan huomauttaneet asiasta itselleni, mutta laitonta kuitenkin.

Äänestä
  • Kuvan kilpi on ok. Ja saa olla noin kunhan näkyy ja kulma on ok.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön417 kirjoitti:

Saako rekisterikilpeä pitää katteiden alla kuvan tyylisesti? Kuulin huhua että kevareilla saa, mutta mopoissa ei.

http://img254.imageshack.us/img254/1957/mopo123rr1.jpg

Tai samantyylisesti esim hussen katteiden peitossa, takalipan alla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu