Hei,mitä automaattipeliä ootte

Tiedä sitten

pelannut Ray.lla?Mitä voittoja saanut ja paljonko panos?Kiinnostaa!

5

132

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kakki menee pidemmän päälle varmasti. Oli peli mikä tahansa. Jos kuitenkin haluat pelata, niin pienin panos 0,20€ on kaikista järkevin pokereissa ja lukittavissa hedelmäpeleissä. Näin häviät keksimäärin. 0,02€/kierros kun eurolla keksikitapiposi on 0,10€/kierros 90 % palauttavassa pelissä.


      Tuplapottia kannattaa toki pelata aina 1€/kierros kaikki linjat pelattuna, koska palautusprosentti on silloin paras.

    • johannaweb

      ei raylla kannate pelata mitään!

    • ei köyhille....

      pelaatpa mitä peliä vaan, niin aina max. panoksilla.

    • Pieni on kaunista?

      Jaa,no eikö pikkupanoksilla voita edes pikkuvoittoja,mitä ne sitten kenellekin ovat?Olisi kiva kuulla voitoista,siis muista kuin monien kymmenien tuhansien voitoista,ihan sen takia,että saako sieltä edes yhtään mitään?Kokematon olen pelaajana,siksi kysyn.

      • Älä pelaa RAY:tä

        Kyllä sieltä saa joskus jotain, mutta se on ihan täysin siitä kiinni kuinka paljon muut ovat hakanneet koneeseen. Kone voi imuroida jopa muutaman päivän peräkkäin jonka jälkeen siitä voi jopa 2-3 pelaajaa perätysten saada esim 50 euroa voittoa kympillä aloittaessaan. Juuri se, että sen harvan kerran kun peli antaa takaisin sinne hakattuja rahoja, saadaan homma näyttämään muka satunnaiselta kun voittoa saa 2-3 peräkkäistä pelaajaa tai se 1 ja sama oikein ruhtinaallisesti noin100-150 euroa. Todellisuudessa nämä voittavat pelaajat eivät tiedä kuinka paljon se kone on aiempina päivinä imuroinut sisäänsä jotta em. voittaminen olisi mahdollista saa pelin näyttämään houkuttelevammalta.
        Koska olen kioskilla ollut töissä niin olen havainnut miten tämä homma todellisuudessa menee, satunnaisuudella ei asian kanssa ole mitään tekoa vaikka jotkut hörhöt kuten gambler1 jatkuvasti inttävät.
        Pelaaminen ei siis missään nimessä kannata, sieltä saa vain hiukan takaisin hakkaamiaan rahoja, aniharvoin voi osua paikalle silloin kun kone alkaa antamaan tarpeeksi ahmittuaan noita säälivoittoja takaisin.
        Yleensä noihin "voittoputkiin" osuvat ne raukat jotka ovat jaksaneet takoa sinne 3-numeroisen summan rahaa ennenkuin "onni" kääntyy, joten heidänkin ns. voittaminen on pelkkää itsepetosta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      9
      1034
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      976
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      949
    4. 56
      935
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      822
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      43
      779
    7. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      160
      727
    8. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      721
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      66
      697
    10. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      45
      596
    11. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      586
    12. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      561
    13. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      22
      536
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      531
    15. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    16. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      497
    17. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      26
      490
    18. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      52
      459
    19. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      453
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      408
    Aihe