Ei varmasti ole oikea ketju kirjoittaa mutta en löytäny parempaa..
Olen 22-vuotias ja avokkini muutaman vuoden vanhempi. Olen viikolla 11 raskaana ja kun kaikki sukulaiseni asuvat toisella paikkakunnalla pohdin kuinka heille kertoisin vauva-asiasta. Työni vuoksi pääsemme harvoin käymään ja nyt vkloppuna olemme menossa kyläilemään mutta ultraa ei vielä ole ollut joten en kuvaa saa otettua mukaan. Olemme ikionnellisia mutta uskallan arvata että superankarat vanhempani ja isovanhempani eivät ole niin onnellisia... Haluaisin siis kuulla tarinoita jo tämän kokeneilta kuinka olette saaneet tämän ilouutisen kerrottua?
Kuinka kerron vauvasta vanhemmilleni :)
3
208
Vastaukset
- Stellan ja Milonan mamma
Onnea! Minä olen 17vuotias teinimamma ja minä sain kaksi kuukautta sitten kaksostytöt, Stellan ja Milonan
- Onnea teille :)
Itsellänikin suku asuu toisella paikkakunnalla. Kerroin vauvauutisesta siskolleni joskus viikolla 16 (?) lähettämällä facebookin kautta ultrakuvan :) Isälleni ilmoitin tekstiviestillä joskus viikolla 20 :) Annoin sitten sulatella uutista ja seuraavana päivänä soitin ajatuksia.
Mutta jos haluatte kasvotusten ilmoittaa ja juuri nyt käydessänne, niin entä jos tekisit vaikka jonkin pienen kortin, jossa joku kaunis runo aiheeseen liittyen? Toisaalta, voisitte myös odottaa. Vauvan syntymään on vielä aikaa :) - hyvinsemenee:)
Itse sain ensimmäisen lapseni 17 vuotiaana, pelotti aluksi kertoa äidilleni mutta hän olikin iloinen meidän puolesta. Toinen poika syntyi kaksi vuotta myöhemmin ja ollaan edelleen yhdessä mieheni kanssa :) Mummut on edelleen tosi aktiivisesti pikkuisten elämässä mukana vaikka asuvatkin eri paikkakunnilla. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855030- 473362
- 1013259
- 1992483
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj322414- 1332049
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️181841- 201776
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51659- 1821658