työkalu palkki ie:hen

millä saisi tehtyä toimivan työkalu palkin intternet exploreriin, jossa olisi muistio ja laskin yms.
niitä on varmaan valmiita, mutta itse tehty on itsetehty.
3156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eikö onnistu millää.

Äänestä

Käytännössä ei onnistu.
Teoriassa sinun pitäisi saada ie:n source-koodit jostain käsiin. Sitten sinulla pitäisi olla rutkasti ohjelmointitaitoa muutosten tekemiseen. Sinun pitäisi muuttaa microsoftin koodia ja ohjelmoida omat toiminnot.
Sen jälkeen käännät sourcet ja voila..

Äänestä
  • eikö ocx:iä enää käytetä vai eikö mikrosoft enää mainosta miten helppoa ocx:ien teko on.
    eihän se ollut mitenkään mistään sorsista vaan verä ja purota, tsim sala bim bim.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jollakin millä kirjoitti:

millä saisi tehtyä toimivan työkalu palkin intternet exploreriin, jossa olisi muistio ja laskin yms.
niitä on varmaan valmiita, mutta itse tehty on itsetehty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu