narsistit
narsisti-uhrit
ja narsisminsa tiedostaneet ja toipuneet.
Mihin ryhmään kuulut ja perustele?
narsisti-uhrit
ja narsisminsa tiedostaneet ja toipuneet.
Mihin ryhmään kuulut ja perustele?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En mihinkään tai kaikkiin. Tuollainen luokittelu on kuin veteen piirretty viiva.
Mihinkäs itse kuulut mielestäsi?
ja terveeksi julistautuvat eivät vain ole vielä tiedostaneet?
Kaikki narsistin tuntevat ovat uhreja. Narsiteista kannattaa pysyä kaukana, jos suinkin mahdollista. Silti voit joutua narsistin välilliseksi uhriksi, narsisti tekee ihmisuhdetuhojaan, olet häneen yhteydessä tai et.
Jokaisella narsistilla on vähintään 20 uhria, eli kaikki jotka joutuvat narsistin kanssa vakituisesti tekemisiin ovat uhreja. Joillain narsisteilla uhrien lukumäärä ehtii olla elämän aikana valtava.
No jopas hyvin tiedän asiat :)
Mikäs muuten niitä 20 uhria vaivaa kun kaikki haluavat yhden narsistin?
Sairastuttaa työyhteisön, ystäväpiirin, sukulaissuhteet, perheen, jne.
Niin monta ihmistä kuin narsistin läheisyyteen kuuluu, niin moni alkaa tuntemaan pahaa oloa. Eikä heistä kaikki tule koskaan tietämään kuka ja mikä heidän elämässään vaikutti.
Kukaan ei halua narsistia, mutta tahtomattamme saamme heitä elämäämme. Narsisteja on niin vähän, ettei heitä jokaisen elämään eksy.