Missä on konsensus? Kuinka kauan tätä jatketaan?
Minun milestäni ei tarvitse enää jatkaa poukkoilevan kokoomuksen kanssa. Punamulta on parempi ratkaisua. Mitä nopeammin sitä paremmin.
Nyt esimerkiksi kokoomus käyttää varsin aktiivisesti mediaa heivatakseen omat virheensä SDP:n tontille.
Minun milestäni ei tarvitse enää jatkaa poukkoilevan kokoomuksen kanssa. Punamulta on parempi ratkaisua. Mitä nopeammin sitä paremmin.
Nyt esimerkiksi kokoomus käyttää varsin aktiivisesti mediaa heivatakseen omat virheensä SDP:n tontille.
Vastaukset 4
Vanhimmat
YLE: ”Vasenryhmän mielestä CIA:n vankilentojen vuoksi Yhdysvaltojen kanssa tehtävän tiedonvaihtosopimuksen käsittelyä pitäisi jatkaa puolustus- ja ulkoasiainvaliokunnassa.”
Meikäläisen Kaikkea muuta-ryhmän mielestä tuollaiset sopimukset tekijöineen aluksi kannattaisi suihkuttaa ja sitten rapsuttaa hammasharjalla, sillä tiedetään, että ”piru” poikineen aina istuu yksityiskohdissa. Tämä taitaa koskea sekä kokoomuksen että demarien vähäpuheisidia vänkäreitä.
Sinähän varsinainen vitsinmurjoja olet.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/tuomioja-lyttaa-esko-ahon-aloitti-hyvinvointivaltion-alasajon/2012/12/1682369
Pidä pipostasi kiinni, sillä demareiden alamäki jyrkkinee ja vauhti kiihtyy niin huimaksi, että on vaarassa katajaiseen kapsahtaa.
Kuka se olikaan joka oli ulkoministerinä vankikuljetuslentojen aikana Suomen kautta ja myös hyväksyi ne kaikessa hiljaisuudessa? Oliko se Erkki Tuomioja?
En tiennytkään, että Erkki Tuomioja kannattaisi CIA:n salaisia vankikuljetuksia ja jopa itse oli hyväksymässä niitä.
Kaksinaamaisuus haisee, Erkki. Taas yksi syy protestiin.
"Nyt esimerkiksi kokoomus käyttää varsin aktiivisesti mediaa heivatakseen omat virheensä SDP:n tontille. "
Miksi demu tuosta mahtaa valittaa? Nämä virheethän, olettaen että ne ovat todellisia, olisivat lukumääräisesti melko marginaalisia SDP:n itse tekemiin verrattuna.